czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Aranżacje Ogród

Aranżacja małego balkonu

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to bardzo istotna część dnia dla naszego organizmu. Codziennie powinniśmy choć na chwilę wyjrzeć na zewnątrz, pójść na spacer lub po prostu usiąść na naszym balkonie lub w ogrodzie! Aby umilić i zachęcić samego siebie do spędzania czasu na świeżym powietrzu powinniśmy zaaranżować przyjazne do tego warunki. Nawet najmniejszy balkon można stworzyć w taki sposób, że nie będziemy chcieli się z niego ruszać! Wystarczy odrobina wyobraźni i pomysł. Postaramy się Was zainspirować. Aranżacja małego balkonu może być dziecinnie prosta!

Mały balkon – jak go zaaranżować?

Mogłoby się wydawać, że mała przestrzeń to łatwizna do zaaranżowania. Nic bardziej mylnego! W małych pomieszczeniach dużo ciężej zawrzeć wszelkie potrzebne elementy, niż w dużych. Tak samo jest z balkonem. Przecież chcielibyśmy komfortowego miejsca do wypoczynku, a mamy tylko kilka metrów kwadratowych, do tego często niewymiarowych!
Na szczęście obecnie mamy ogromny wybór w wielu sklepach. Projektanci i producenci zdają sobie sprawę, że coraz częściej to właśnie małe balkony wymagają także umiejętnego zagospodarowania.
Dlatego powstają meble, które idealnie wpasowują się w popularne, podłużne, wąskie balkony. Świetnie sprawdzają się wąskie ławeczki, które ustawione pod ścianą zostawiają miejsce na przejście, a jednocześnie są urocze i wygodne. Do tego nieco szerszy stolik z tego samego drewna i mamy idealne miejsce do wypicia porannej kawy na świeżym powietrzu!

Dekorację na balkon, które będą cieszyć oczy

Same meble to nie wszystko. W końcu otoczenie też jest ważne. Dzięki ozdobom możemy zakryć niezbyt ładną elewację lub starą balustradę, szczególnie w tych starszych blokach. Na balkonie z pewnością nie może zabraknąć kwiatów!
Na małej przestrzeni najlepiej sprawdzą się wąskie doniczki do zawieszenia na balustradzie. Nie zajmą miejsca na ziemi, a jednocześnie subtelnie odgrodzą nas od reszty osiedla. Możemy w nich posadzi wiele różnych rodzajów kwiatów. Znajdą się także takie gatunki, które nie wymagają specjalnej opieki oprócz podlewania, a będą wdzięcznie rosnąć i cieszyć oko. Poradzi sobie z nimi każdy laik ogrodniczy!
Oprócz kwiatów warto pomyśleć o podłodze na balkonie. Nie musimy męczyć się ze starą, znoszoną podkładką – wystarczy kupić gotowe maty z drewnianą lub sztuczną posadzką! To świetny sposób na odświeżenie balkonu bez zrywania starej podłogi. Na balkonie od razu robi się przytulniej i nowocześniej.
Warto także pomyśleć o oświetleniu, żeby latem móc spędzać czas na zewnątrz. Do tego przydadzą się punkty świetlne do zamontowania w doniczkach. Są one na baterie słoneczne, więc po całym słonecznym dniu z pewnością oświetlą ciemną noc. Możemy także postawić na lampki na kablu i rozwiesić je u góry lub na balustradzie. To bardzo klimatyczne i przyjemne światło. Z pewnością umili nam wieczór spędzony na naszym małym balkonie!
Mały balkon można zaaranżować na naprawdę przyjemne, klimatyczne miejsce. Mimo małego metrażu bez problemu stworzymy coś z niczego. Kilka elementów wystarczy aby zupełnie odmienić jego wystrój!