Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś
Dekoracje meble do salonu

Jak dobrać meble do salonu?

Data publikacji 15 lutego 2021


Możesz w bardzo prosty sposób ułatwić sobie wybór mebli, jeśli tylko na zakupach będziesz się kierować pewnymi podstawowymi zasadami. Architekci wnętrz zawsze z nich korzystają. Ty też to zrób, aby bez żadnych problemów tworzyć zachwycające wnętrza, w których później z przyjemnością będzie ci się mieszkać.

A te zasady są naprawdę proste i łatwe do opanowania. Zacznijmy od koloru. Jasne meble do salonu przeważnie są wybierane przez miłośników prostoty i stylu nowoczesnego. Pasują właśnie do tego rodzaju wnętrz. Generują większą ilość przestrzeni, gdyż jej w żaden sposób nie zaburzają. Wyglądają nieraz tak, jak gdyby wcale ich nie było, zwłaszcza przy połączeniu z równie jasnymi, a najlepiej białymi ścianami i podłogami. Jasne zabarwienia mebli są też jedynym dobrym wyborem dla niewielkich salonów. Jeżeli więc metraż twojego pomieszczenia nie jest jakiś imponujący, powinieneś poszukać czegoś o odcieniu bieli lub przynajmniej delikatnego beżu.

Ale oczywiście meble ciemne też będą sprawdzać się w pewnych sytuacjach. Są synonimem klasy i elegancji. Pasują do wnętrz tradycyjnych, w których odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ swoim wyglądem zaczynają je dekorować. Ciemne meble do salonu wydają się być również praktyczniejsze. O ile na czerni kurz szybko jest widoczny, tak na brązowym klasycznym drewnie zanieczyszczeń niemalże nie widać, czego nie można powiedzieć o białych tworzywach. Jeżeli więc nie chcesz poświęcać zbyt wiele czasu na czyszczenie mebli, postaw na te ciemniejsze.

martino-meble.pl

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Firany dziecięce