Strona główna
Dekoracje
Tutaj jesteś
Dekoracje

Jak zaaranżować mieszkanie z ogródkiem?

Data publikacji 15 listopada 2019


Jednym z czynników, który zawsze stawia dom ponad mieszkaniem, jest brak własnego ogrodu. Oczywiście to nie jedyny argument pojawiający się w dyskusji pomiędzy osobami preferującymi życie w mieszkaniu oraz tymi, którzy zdecydowanie opowiadają się za domami. Jednak pojawia się on dosyć często. Dlatego też coraz częściej deweloperzy oddają do użytku bloki i apartamentowce, które oferują swoim klientom nabycie mieszkania z prywatnym ogrodem. To trochę zmienia postać rzeczy. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście jest skuteczne?

Mieszkanie z ogródkiem – kiedy się sprawdza?

Ogródek zwykle jest dosyć mały, jednak dla wielu osób zupełnie wystarczający. Zwykle taka opcja, wbrew pozorom, jest najtańszym mieszkaniem w całym budynku! Oczywiście jest to zależne od różnych czynników. Należą do nich umiejscowienie budynku – czy znajduje się on z dala od zgiełku miasta i ulic? Czy jest przy wejściu do bloku? Czy przechodnie mogą zakłócać prywatność podczas spędzania czasu w ogródku? Liczy się także wielkość oraz bliskość innych mieszkań. Cena więc może być naprawdę różna.
Istnieją także mniej „przyziemne” rozwiązania. I to dosłownie! Chodzi tu o ogrody, które umiejscowione są na tarasach przy mieszkaniach lub apartamentach. Takie budownictwo zapewnia dużo większą prywatność i wygodę związaną z korzystaniem z takiego miejsca. Tarasy mogą być bardzo przestronne i urokliwe. To jedno z najlepszych rozwiązań łączące mieszkanie z ogrodem.

Aranżacja ogródka przy mieszkaniu

Oczywiście ogródek na tarasie rządzi się swoimi prawami i trzeba go zaaranżować nieco inaczej, niż klasyczny zagajnik. Chodzi tu przede wszystkim o trawę, która nie ma naturalnego gruntu do wyrośnięcia. Obecnie jednak to mały problem. Mamy przecież trawę w rolkach.
Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć i przygotować podłoże, a następnie rozłożyć wybrany rodzaj trawnika. Pielęgnacja nie jest zbytnio skomplikowana, jednak trzeba o taką trawę umiejętnie dbać. Dzięki temu unikniemy wydawania niepotrzebnie pieniędzy na zupełnie nowe rolki trawnika. A to przecież podstawa każdego ogródka!
Sadzenie kwiatów także odbywa się nieco inaczej. Tym razem (być może jeszcze) nie mamy roślin, które sadzimy na rolkach. Pozostaje więc tylko zakup pięknych, stylowych doniczek. Warto dobrać je do zestawy wypoczynkowego. Jeśli o niego chodzi, najpopularniejsza opcja, na która decyduje się najwięcej osób, to meble wiklinowe. Nic dziwnego, są one najbardziej sprawdzone i świetnie się prezentują. W sklepach łatwo można także zakupić wiklinowe donice – taki komplet to sprawdzony sposób na piękny wystrój ogrodu!

Każdy może mieć wymarzony ogród!

Ogród, czy to ten przyziemny, czy też wyżej chmur, zawsze jest atutem każdego domu i mieszkania. Szczególnie, jeśli jest zadbany i ładnie wygląda. Wtedy aż chce się spędzać czas na świeżym powietrzu, w gronie domowników i znajomych. Warto więc zdecydować się na swoje lokum w towarzystwie ogrodu. Z pewnością docenimy jego obecność i będziemy z niego bardzo zadowoleni.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Firany dziecięce