Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo kuchnia w kamienicy

Jakie zalety ma kuchnia w kamienicy?

Data publikacji 11 maja 2022

Prawdziwą gratką dla miłośników budownictwa przedwojennego jest mieszkanie w starej kamienicy. Takie lokale mają z reguły ogromny potencjał aranżacyjny, ale trzeba go umiejętnie wykorzystać. Czasami ciężko jest zagospodarować dużą przestrzeń.

Jak urządzić kuchnię w kamienicy?

Kuchnia w kamienicy powinna się nie tylko dobrze prezentować, ale musi być również funkcjonalna. Dużym problemem dla współczesnych projektantów są przestarzałe rozwiązania architektoniczne. W tym artykule wyjaśnimy, jak prawidłowo urządzić kuchnię w starej kamienicy. Nie jest łatwo dostosować nowoczesne rozwiązania do starego budownictwa. Kluczową rolę odgrywają oryginalne elementy wnętrza, których nie ma sensu usuwać. Belki stropowe i parkiety można naprawdę ciekawie wyeksponować, tylko trzeba mieć na nie pomysł. Starych murów nie trzeba przykrywać warstwami tynku, ponieważ można je całkowicie odsłonić i zaakcentować. Warto zwrócić uwagę na fakt, że grzejniki żeliwne można potraktować dokładnie w ten sam sposób. Jeżeli zabudujesz grzejniki, to znacząco ograniczysz emitowane ciepło. Od osobistych preferencji oraz gustu uzależniony jest wybór stylu dla kuchni w przedwojennej kamiennicy. Estetyka klasyczna, czyli retro lub art deco to rozwiązania, które od razu nasuwają się na myśl. Taki wystrój nie tylko ma elegancki charakter, ale również idealnie wkomponuje się w stare budownictwo. Styl industrialny także będzie dobrze pasować, ponieważ kamienice mają wysokie sufity oraz duże okna. Z kolei doskonałą bazą dla estetyki glamour są oryginalne i klasyczne parkiety.

Zabudowa meblowa

Lepiej zrezygnować z instalacji wyspy kuchennej i kuchni dwurzędowej, jeżeli masz do dyspozycji wąskie i wysokie pomieszczenie. Połączenie aneksu kuchennego z salonem również jest mocno utrudnione, ponieważ wnętrza kamienic zaprojektowane są w specyficzny sposób. Należy jednak pamiętać, że kuchnia wcale nie musi być ciasna. Wszystko uzależnione jest od tego, w jaki sposób urządzimy to pomieszczenie. Wystarczy skorzystać z rozwiązań dostosowanych do starego budownictwa. Pierwszym krokiem powinno być zaplanowanie zabudowy meblowej. Dostępne są klasyczne moduły dolne i górne, ale można zdecydować się również na nowoczesny całościenny system. Można być pewnym, że przestrzeń pod sufitem będzie niezagospodarowana, ponieważ pomieszczenia w kamienicy są bardzo wysokie. Dlatego nie ma sensu umieszczać tam szafek, ponieważ i tak nikt do nich nie dosięgnie. Warto dodać, że miejsce nad zabudową można przeznaczyć na oświetlenie lub ozdobić rozetami. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego można śmiało korzystać.

Jak zabudować geberit?

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jaki grunt pod farbę?