czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Aranżacje

Płytki drewnopodobne w łazienkowej aranżacji – co warto o nich wiedzieć?

Bez wątpienia drewno jest materiałem nie tylko uniwersalnym i ponadczasowym, ale przede wszystkim ocieplającym wnętrze. Niemniej jednak, charakteryzuje się niską odpornością na wilgoć, a dla zachowania pięknego efektu wymaga regularnej konserwacji. Na szczęście są sposoby pozwalające połączyć wizualne aspekty z funkcjonalnością i niezawodnością. Są nimi płytki drewnopodobne, będące praktyczną alternatywą dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie stworzenia przytulnej i stylowej aranżacji bez drewnianego wykończenia. Co ważne, stanowią polecany wybór nie tylko do salonów i sypialni, ale również pomieszczeń sanitarnych! O ile drewno w naturalnej postaci jest wręcz niespotykane w łazienkach, tak pod postacią płytek zjednuje szerokie grono amatorów poszukujących alternatywy dla drewnianego wyposażenia. Najpiękniejsze wzory znajdziesz na https://www.carrea.pl/oferta/lazienka/plytki/drewnopodobne

Czym są płytki drewnopodobne?

Jak sama nazwa wskazuje, mianem płytek drewnopodobnych nazywamy rodzaj płytek ceramicznych, o wyglądzie i fakturze imitującej naturalne drewno. Oprócz charakterystycznego usłojenia, posiadają typową dla drewna, porowatą powierzchnię. Dostępne w wielu wariantach wzorniczych do wyboru, począwszy od płytek z recyklingu i lakierowanych po wzbogacone efektem postarzenia czy obecnością „meszku”. Mogą występować zarówno w wersji podłogowej, jak i ściennej. Wybierając płytki drewnopodobne możemy być pewni ich ponadczasowości. Choć w modzie łazienkowej nieustannie będą pojawiały się nowe trendy, drewniana aranżacja zawsze pozostanie na topie.

Z czym je zestawić w łazienkowej aranżacji?

Wielu osobom podoba się aranżacja w drewnianym wykończeniu, ale wątpliwości budzi kwestia połączenia ze sobą poszczególnych elementów. Tak naprawdę, wybór jest szeroki, ale rozwiązaniem uchodzącym za najpopularniejsze jest duet z bielą. Płytki drewnopodobne stanowią wiernego towarzysza dla białej ceramiki. I to zarówno dla tej w perłowym, matowym czy mocno błyszczącym wykończeniu. Taka kompozycja nie uznaje jakichkolwiek ograniczeń, co do stylistyki, kolorystyki, usłojenia czy wyrazistości. Połączone z białymi płytkami stworzą modną i przyjemną w odbiorze przestrzeń – w prawdziwie nowoczesnym wydaniu.

Na ścianę, a może podłogę? Gdzie układać płytki drewnopodobne?

Płytki imitujące drewno zarówno doskonale zaprezentują swój urok wyłożone na podłodze, jak i na ścianie. Efektownie wyglądają na obudowie wanny, wnęce prysznica, jak i na innych fragmentach ścian i podłóg, np. zabudowie WC. Tak naprawdę, ich jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia, albowiem wariantów na ułożenie jest nieskończenie wiele!