Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Inteligentny dom w zasięgu ręki

Data publikacji 7 stycznia 2020


W ostatnim czasie coraz więcej się słyszy o „inteligentnych domach”. Temat staje się coraz bardziej popularny i budzi zainteresowanie ludzi. Jednak nikt do końca nie wie, co tak naprawdę się rozumie pod tym hasłem. Wydaje się, że to powiew świeżości, najnowocześniejsze technologie, wręcz skok w przyszłość. Oczywiście nie są to mylne spostrzeżenia, jednak inteligentny dom to nie opowieść science-fiction. To budynek, który współgra razem z nami i ułatwia praktycznie każdą czynność. Co więc może nam zapewnić inteligentny dom?

Jakie udogodnienia zapewnia nam posiadanie technologii w inteligentnym domu?

Dom, który współpracuje razem z nami, to nie tylko wygoda i komfort. To także zapewnienie nam bezpieczeństwa oraz kontrola wszystkiego, co do nas należy. Dom może być skonfigurowany z każdym posiadanym urządzeniem. Możemy nim sterować nie tylko znajdując się bezpośrednio w nim, ale praktycznie z każdego miejsca – z pracy, sklepu, czy wakacji. Jesteśmy w stały kontakcie ze wszystkim, co znajduje się w naszej posiadłości.

Co posiada inteligentny dom?

Zacznijmy od najbardziej podstawowych udogodnień inteligentnego domu. Wszystko w nim jest zaawansowane technologicznie i intuicyjne. Dlatego sterowanie urządzeniami elektrycznymi odbywa się z poziomu naszego smartfona. Możemy łatwo włączyć każde światło w domu, ustawić jego jasność i barwę.
Możemy także ustawić timer, który o danym czasie wyłączy ustalone punkty świetlne lub też je uruchomi. Smartfonem obsłużymy także bramę wjazdową i garażową. Nie musimy w deszczowy i zimny dzień wychodzić z samochodu. Wszystko odbywa się za pomocą jednego kliknięcia.
Urządzenia elektryczne, takie jak kuchenka mikrofalowa, piekarnik, telewizor, pralka, a nawet czajnik możemy także sterować telefonem. To bardzo przydatna funkcja. Wyobraźmy sobie, że wstawiamy do piekarnika jedzenie, ale musimy jeszcze gdzieś wyjść. Sprawa się przeciąga, więc za pomocą naszego smartfona wyłączamy piekarnik będąc poza domem. Jedzenie nie przypali się, nie zepsuje i będzie idealnie podgrzane, bo przed powrotem znowu ustawimy piekarnik za pomocą telefonu aby ogrzał potrawę. To naprawdę niesamowita technologia!

Bezpieczeństwo Ciebie i bliskich – jak nas chroni inteligentny dom?

Jednak oprócz praktycznych i komfortowych funkcji, inteligentny dom ma ważniejsze działanie od tego wszystkiego. Z pomocą zaawansowanych technologicznie ustawień możemy z powodzeniem zabezpieczyć posiadłość.
Jednym z podstawowych zabezpieczeń stosowanych w takich domach są rolety zewnętrzne w oknach. Oczywiście ich rozsuwanie także odbywa się za pomocą sterownika w smartfonie. Inteligentny dom nie obejdzie się także bez systemu kamer. Możemy obserwować dom przez cała dobę na ekranie telefonu lub komputera. System alarmowy wyśle nam powiadomienie, gdy niezidentyfikowana osoba wtargnie na nasz teren. Będziemy mogli zareagować jak najszybciej tylko się da.
Takie zabezpieczenia chronią nas i naszych bliskich, dając nam poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny. Nie musimy się martwić, że zostaniemy okradzeni lub napadnięci. To system naprawdę warty swojej ceny.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża