czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

przytulna sypialnia
Dekoracje

Jak stworzyć przytulną sypialnię?

Jednym z kluczowych pomieszczeń w każdym domu jest sypialnia. To w niej zapewne spędzasz większą część wolnego czasu i chcesz wtedy przeżywać go w komfortowych dla ciebie warunkach. A na to pozwoli ci jedynie przytulna sypialnia, którą samodzielnie musisz dla siebie wytworzyć. W tym celu spróbuj ją odpowiednio zaprojektować i później właściwie zaaranżować. Stwórz miejsce, w którym zawsze odnajdziesz upragnioną ciszę i spokój.

O podstawy, takie jak kolory ścian czy panele podłogowe, na pewno zdążyłeś już zadbać, więc najwyższa pora zająć się drobniejszymi detalami, takimi jak dodatki czy punkty oświetleniowe. Najpierw ustal jednak swoją ogólną koncepcję. Pamiętaj, by do pomieszczenia sypialnianego starać się wprowadzać wyłącznie jasne i dość neutralne kolory, które nie będą cię rozpraszać i nigdy nie przeszkodzą ci w wypoczynku. Jeżeli chcesz nieco bardziej zaszaleć, bo np. podobają ci się te bardziej efektowne wnętrza, możesz użyć intensywniejszych kolorów, wykorzystując je w dodatkach. Beżową sypialnię cudownie uzupełnią poduchy w kolorze czerni lub ciemnego brązu, a z kolei tę białą – neonowe żyrandole czy dywan o wielobarwnym pokryciu.

Pamiętaj też, by jak najlepiej oświetlić swoje domowe pomieszczenie. Przytulna sypialnia stanie się rzeczywiście przytulna tylko wtedy, gdy efektywnie ją rozjaśnisz. Jeden żyrandol na pewno Ci nie wystarczy. Uzupełnij go zatem dodatkowym oświetleniem wspomagającym. Umieść lampkę na biurku, a kinkiety powieś na ścianie tuż przy łóżku. Jasne pomieszczenia automatycznie nabierają przytulnego charakteru.

zwawyleniwiec.pl