czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

wygłuszanie ścian
Budownictwo Dom

Wygłuszanie ścian coraz chętniej wybierane

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania w bloku. Bez wątpienia może to się okazać doskonałą inwestycją, ponieważ tylko dzięki temu możemy bardzo szybko sprawić, że w końcu będziemy mieć swoje własne mieszkanie. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że czasem lokum z wielkiej płyty może być bardzo problematyczne.

Mieszkania w bloku bardzo popularne

Zdecydowanie mieszkanie w bloku jest bardzo popularne, ponieważ nie jest to inwestycja tak kosztowna jak dom, a dzięki niej możemy mieć w końcu nieruchomość. Niestety coraz częściej mieszkania na wynajem są bardzo drogie, tym samym wiele osób nie może sobie pozwolić na wynajem lub też nawet może on okazać się nieopłacalny. W większych miastach średniej wielkości mieszkanie kosztuje prawie dwa tysiące złotych z mediami, co często może przewyższać budżet. Dlatego tak wiele osób decyduje się na uzbieranie pieniędzy na wpłatę własną w banku i biorą kredyt. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ w zależności od ceny nieruchomości, która może być naprawdę tania jeżeli pochodzi z rynku wtórnego, nie musimy martwić się wysokim czynszem za wynajem. Taka rata kredytu może być często niższa, a lokum będzie za niedługo naszą własnością. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że tak zwane bloki z wielkiej płyty w szczególności, jeżeli jest to starsze budownictwo, mają także swoje wady. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w takich nieruchomościach możemy słyszeć naszych sąsiadów, co także może nam przeszkadzać w codziennym życiu. Co możemy zrobić w tym przypadku?

Wygłuszanie ścian coraz chętniej wybierane

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest między innymi wygłuszanie ścian. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet przysłowiowe kichnięcie naszego sąsiada jeżeli jest słyszane zza ściany, nie jest wcale niczym komfortowym. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na fakt, że jeżeli kupiliśmy takie mieszkanie, możemy sami zdecydować się na wygłuszenie lokum. Wbrew pozorom wygłuszanie ścian nie kosztuje zbyt wiele. Jeżeli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tym temacie, możemy z powodzeniem wziąć ekipę remontową i tym samym wykonać prace remontowe w krótkim czasie. Na ściany wystarczy przykręcić specjalne płyty, które zapewnią nam zdecydowanie większy komfort. Dzięki temu będziemy w naszym lokum czuli się doskonale, ponieważ nie tylko nie będziemy słyszeli żadnych odgłosów z zewnątrz, ale także my również ale również nasi sąsiedzi zza ściany nie będą nas słyszeć, co może być często problematyczne, jeżeli mamy małe dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.