Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom 10  najczęstszych błędów przy projektowaniu

10  najczęstszych błędów przy projektowaniu domu i jak ich uniknąć

Data publikacji 29 kwietnia 2021

Jeśli chodzi o wybór projektu domu, ważne jest, aby odpowiednio wyobrazić sobie, w jaki sposób planujesz wygląd całego obszaru i czy odpowiada on Twoim potrzebom. Właściciele domów mogą popełnić wiele błędów w rozkładzie pomieszczeń i często stają przed faktem, że dom nie spełnia ich oczekiwań po przeprowadzce. W tym artykule omówimy, jak uniknąć tych błędów i żyć wygodniej.

Nie pasuje do Twojego stylu życia

Przechodząc przez domy wystawowe, zdecydowanie warto zabrać ze sobą wszystkich członków rodziny, aby zyskać spojrzenie z wielu perspektyw i określić preferencje. Obejmuje to rozważenie takich opcji jak, czy potrzeba jedno lub dwukondygnacyjnego domu, a także, w jaki sposób zadbać o  bezpieczeństwo balkonów lub klatek schodowych, jeśli masz młodsze dzieci.

Zmieścić się w zaplanowanym budżecie

Domy zainscenizowane zwiększają swoją atrakcyjność, dodając osprzęt i elementy, które mogą sprawić, że będziesz rozważać przyszłe renowacje. Błędy w projekcie domu, na które należy uważać, polegają na nadmiernym wydatkowaniu na zakup luksusowych przedmiotów, zamiast oszczędzać w dłuższej perspektywie czasu.

Nie zadbanie o ciągi komunikacyjne i otwartą przestrzeń

Gdy wchodzisz, główne drzwi powinny być łatwo dostępne i bezpośrednio prowadzić do otwartej przestrzeni, aby zapewnić gościom oraz mieszkańcom więcej swobody i łatwy dostęp. Ci, którzy decydują się na życie w otwartej przestrzeni, muszą pamiętać o zachowaniu równowagi między każdą strefą a miejscem, w którym chcesz zaplanować pokoje.

Nie zapomnij o wygodnym życiu w nowy domu

Projekt domu powinien zapewniać jak największy komfort i ułatwienie dla wygodnego stylu życia w Twoim domu. Przestronna wyspa kuchenna, łazienka i dobra akustyka w całym domu mogą mieć ogromne znaczenie dla wygody wszystkich, jednocześnie poprawiając ogólny styl nieruchomości.

Rozmiary pokoi nie są takie, jakich oczekujesz

Możesz zaoszczędzić dużo czasu, jeśli chodzi o wprowadzanie się i związane z tym niemiłe niespodzianki, dokładnie sprawdzając rozmiary pomieszczeń przy wyborze projektu domu. Szczególnie w przypadku pokoi dziennych i salonów konieczne jest podanie i sprawdzenie dokładnych wymiarów używanych mebli.

Brak wystarczającej ilości miejsca

Ostatnią rzeczą, której ktoś pragnie, jest ciasny dom i wszędzie panujący bałagan, dlatego odpowiednie przechowywanie powinno być najwyższym priorytetem. Podczas przeglądania i tworzenia projektu domu dodatkowe szafki lub szafy mogą być bardzo pomocne w utrzymaniu porządku. To wszystko można zaplanować na etapie projektu domu.

Nie wykorzystanie położenia i orientacji domu

Możesz obniżyć koszty od samego początku, wybierając projekt domu, który najlepiej odpowiada położeniu nieruchomości. Na przykład posiadanie okien, które przyjmują więcej naturalnego światła, może obniżyć rachunki za energię i być zdrowszą opcją dla sztucznego światła.

Nie myślenie o ekologii na etapie projektowania

Oceniając cechy architektoniczne domu, będziesz w stanie zdecydować, co jest konieczne i jak wpłynie to na ogrzewanie i chłodzenie. Możesz zminimalizować swój wpływ na środowisko i poprawić swoje finanse poprzez uzyskane oszczędności z zastosowanych np. ekologicznych źródeł zasilania czy ogrzewania.

Brak pytań przed podjęciem decyzji

Przeglądając projekty domów, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, dlatego ważne jest, aby zapytać o symbole lub żargon, których nie rozumiesz. Przed wyjściem od projektanta poświęć trochę czasu na wyjaśnienie wszystkich szczegółów, o których musisz wiedzieć.

Nie branie pod uwagę otoczenia – szersza perspektywa

Musisz sprawdzić, czy otoczenie i lokalizacja nieruchomości odpowiadają ostatecznemu projektowi domu, zwłaszcza że będziesz tam przebywać przez wiele lat. Ponadto może istnieć możliwość odsprzedaży domu po pewnym czasie i powinieneś mieć projekt domu, który prezentuje dom w najlepszym świetle.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża