czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

firany
Dom

Firany nowoczesne – jak wybrać?

Firanki dekorują nasze okna od lat. Najczęściej występują we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, choć coraz więcej osób decyduje się na nie w mieszkaniach bardziej nowoczesnych. Na rynku istnieje szeroki wybór firan nowoczesnych, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Firany nowoczesne – jak dopasować do wnętrza?

Nowoczesne firany, które możemy na przykład kupić na https://www.firantex.pl/pol_m_Firany_Firany-gotowe_Firany-nowoczesne-300.html  to niezawodny sposób na zaciemnienie pomieszczenia oraz ozdobienie okien. Aby dobrze dopasować je do wnętrza, należy wziąć pod uwagę parę aspektów. Przede wszystkim, należy zadbać o wybór odpowiedniego rozmiaru. Kiedy sprawdzą się firany nowoczesne długie, a kiedy krótkie? Warto wziąć pod uwagę to, czy pod oknem znajduje się grzejnik. Jeśli tak, to warto zdecydować się na model, który sięga do podłogi. W wypadku, gdy planujemy ustawić pod oknem jakiś dekoracyjny element, to lepiej sprawdzą się krótsze firany. Szerokość jest uzależniona od wymiarów okna. Warto dodać do niego co najmniej 80% wyniku. Sami musimy jednak podjąć decyzję, czy bardziej podoba nam się firanka pomarszczona czy też gładsza. Kolejną ważną kwestią jest sposób zawieszenia. W nowoczesnych mieszkaniach najlepiej sprawdzą się firany wieszane na przelotkach. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, a montaż również nie jest zbyt trudny. Przelotki wykonywane są z metali, co świetnie wpasuje się w nowoczesne, minimalistycznie urządzone wnętrze. 

Jaki materiał najlepiej się sprawdzi?

Wybór materiału w dużej mierze decyduje o tym, jak firana nowoczesna będzie się prezentować. To właśnie ten aspekt sprawia, że idealnie wpasuje się ona w pomieszczenie bądź zupełnie zaburzy estetykę. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć jak najlepszy wybór. Jakie materiały sprawdzą się najlepiej, jeśli nasze wnętrze jest utrzymane w stylu nowoczesnym? Pierwszą propozycją może być woal. To lejąca, elegancka tkanina. Najlepiej wygląda, jeśli sięga do podłogi i dekoruje duże okna. Tiul jest nie mniej dobrym wyborem – najlepiej postawić na ten materiał w pomieszczeniach wychodzących na południe, które są mocno nasłonecznione. Ułożenie takiej tkaniny nie powinno sprawić nam problemu. Ostatnim materiałem, z jakiego mogą być wykonane firany nowoczesne, jest muślin lniany. Jako że jest to materiał transparentny, to należy zdecydować się na jego wybór jedynie w wypadku, gdy pomieszczenie ma być jedynie delikatnie przyciemnione. To, na jaką firanę nowoczesną ostatecznie się zdecydujemy, musi być uzależnione od naszego gustu oraz stopnia nasłonecznienia pomieszczenia.