czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Budownictwo Dom

Dom jednopoziomowy – czy warto?

Ostatnio można zauważyć zdecydowany wzrost popularności domów jednopoziomowych. Takie rozwiązanie wybiera coraz więcej osób decydujących się na budowę własnej posiadłości. Domy wielopiętrowe odchodzą w cień i stają się coraz mniej praktyczne, co może wydawać się dziwne. W końcu jak na mniejszej powierzchni, bez dodatkowego piętra, może być bardziej komfortowo? Dom jednopoziomowy jednak jest naprawdę praktyczną, a jednocześnie wygodną opcją, która zdecydowanie lepiej się sprawdza od klasycznych domów! Czy więc warto postawić na jeden poziom?

Dom jednopoziomowy – dlaczego taki?

Domy jednopoziomowe są w modzie już od wielu lat. Jednak ich popularność z roku na rok staje się coraz większa. W wielu programach o tematyce aranżacji wnętrz i budownictwie możemy zobaczyć designerskie projekty naprawdę przepięknych budynków, właśnie jednopoziomowych. Przestrzeń wydaje się być ogromna, a metraż wcale tak nie oszałamia. Wszystko za sprawą dobrego projektu, który perfekcyjnie gospodaruje przestrzeń i dobiera rozkład okien.
Dobry projekt to podstawa idealnego domu jednopoziomowego. Obecnie w Internecie możemy znaleźć setki inspiracji, pomysłów, ale także gotowych projektów taki budynków. Ceny oscylują w okolicach kilku tysięcy. Projekty są dosyć uniwersalne, dlatego łatwo możemy je dostosować do swoich potrzeb. Oczywiście możemy także zainwestować w architekta, który stworzy dla nas indywidualny plan. Wtedy dom z pewnością będzie wprost idealny, wręcz „szyty na miarę”

Jakie są zalety domów jednopoziomowych?

Przede wszystkim jest to komfort braku schodów. Szczególnie sprawdza się to przy małych dzieciach, ale także osobach starszych oraz osobach z niepełnosprawnościami. Ułatwia to codzienne funkcjonowanie i pozwala na bezproblemowe poruszanie się po całym domu. Na jednym poziomie mamy wszystkie pokoje, kuchnie i łazienkę lub łazienki. Nie musimy nigdzie wychodzić ani narzekać na za wysokie stopnie lub za dużą ilość schodów.
Dom jednopoziomowy zwykle ma wysoki sufit, który daje poczucie dużej przestrzeni. Daje to niesamowity efekt wizualny, który optycznie powiększa całe wnętrze. Ma to także inne zalety. Jeśli tylko chcemy, z łatwością można dobudować antresolę, chociażby w celu dodatkowego miejsca na przechowywanie. Antresola jednak świetnie sprawdza się także jako dodatkowy pokój. Nie zabiera tyle miejsca co piętro, a jej odpowiednie zaprojektowanie jeszcze bardziej podkręca design miejsca.
Dom jednopoziomowy jest także bardzo ekonomiczny. Jego ogrzanie jest łatwiejsze, niż piętra, a nawet dwóch. Sama budowa i umiejscowienie wszelkich rur, kabli i innych osprzętów jest łatwiejsze i trudniej o błąd i złą konstrukcję.

Dom jednopoziomowy spełni oczekiwania każdego

Obojętne, czy potrzebujemy dużej przestrzeni, czy też małego domku dla dwóch osób, dom jednopoziomowy sprawdzi się w każdej sytuacji. Można go bez problemu dostosować do potrzeb każdej rodziny i zaprojektować komfortowo, designersko oraz wygodnie. Odpowiedni projekt to klucz do sukcesu, czyli wmarzonego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *