czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

panele fotowoltaiczne
Dom

Gdzie można zainstalować panele fotowoltaiczne?

Energia ze słońca jest darmowa i ekologiczna, z tego powodu fotowoltaika cieszy się dużym i niesłabnącym zainteresowaniem. Panele słoneczne mogą zostać zainstalowane praktycznie wszędzie tam, gdzie docierają promienie słoneczne. Zazwyczaj spotyka się je na dachach, ale nie jest to jedynie, optymalne miejsce dla nich. Montaż paneli fotowoltaicznych możliwy jest też na podłożu oraz na specjalnych wysięgnikach. Podłoże jest doskonałą powierzchnią dla ogniw fotowoltaicznych, w momencie, kiedy dach jest słabo oświetlony albo nie posiada solidnej konstrukcji. Wysięgniki to dobre rozwiązanie, jeśli nie chce się tracić placu. Często stosowane jest przy dużych obiektach przemysłowych, magazynach. Odpowiednia wysokość oraz optymalna ekspozycja pozwalają wykorzystać cały potencjał instalacji. Należy unikać miejsc zacienionych, pod drzewami. Nie tylko wpłynie to na opłacalność montażu paneli fotowoltaicznych, ale też może spowodować ich uszkodzenie.

Czy panele słoneczne mogą działać bez prądu?

To częste pytanie, które pada podczas instalacji ogniw. Zdecydowana większość rozwiązań nie działa, gdy wystąpi awaria sieci. Związane jest to głównie z bezpieczeństwem użytkowników oraz pracowników, którzy naprawiają awarię. Istnieje możliwość montażu paneli fotowoltaicznych z uwzględnieniem magazynów energii. To sposób na gromadzenie energii i wykorzystywanie jej w momencie odcięcia prądu lub w okresie zimowym, kiedy panele nie są do końca wydajne. Prawidłowe podłączenie paneli słonecznych gwarantuje ich wysoką wydajność w okresie letnim, nadwyżki prądu można sprzedawać do sieci energetycznej, co niewątpliwie jest dużym atutem.

Najważniejsze zasady prawidłowej instalacji paneli słonecznych

Panele powinny mieć dostęp do słońca, należy zadbać też o odpowiedni kąt nachylenia. Właściwy montaż paneli fotowoltaicznych zapewnia bezpieczeństwo, dlatego prace powinno zlecać się profesjonalistom, to gwarancja bezpiecznej energii ze słońca, która będzie w pełni wydajna. Przed zakupem ogniw należy dokładnie oszacować ich ilość oraz potrzebną moc. Temperatura otoczenia podczas pracy nie ma większego znaczenia i nie wpływa w żaden sposób na instancje oraz na produkty. Panele słoneczne są bardzo trwałe i wytrzymałe, ale wymagają regularnych prac konserwatorskich, dlatego powinno się mieć do nich swobodny dostęp. Montaż paneli fotowoltaicznych wymaga podpięcia do licznika oraz podłączenia do urządzeń w domu. Dzięki temu można uzyskać darmową energię i obniżyć rachunki za prąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *