czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

płyty gumowe
Budownictwo

Gdzie wykorzystuje się płyty gumowe?

Sektor tworzyw sztucznych dostarcza obecnie wysokiej jakości materiałów, które mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Coraz częściej wykorzystywane są jako alternatywa dla tradycyjnych sposobów wykończenia nawierzchni. Płyty gumowe to doskonały materiał z uwagi na swoje właściwości. Przede wszystkim jest bardzo łatwy w montażu. Tego typu prace wykonywane są przy użyciu specjalnej pianki, która zapewnia trwałe, mocne łączenie płyty z podłożem. Co więcej, są one lekkie, co także ułatwia pracę z tym materiałem. Producenci płyt gumowy tworzą także innego rodzaju materiały, które stanowią uzupełnienie nawierzchni, takie jak krawężniki. Zatem, gdziem można wykorzystać płyty gumowe?

Płyty gumowe na obiektach sportowych

W przypadku wszelkiego rodzaju basenów, salek fitness, siłowni i wielu innych, odpowiednia nawierzchnia to podstawa. Podobnie, jak w przypadku placów zabaw, także tutaj pozwalają na stworzenie bezpiecznych dla użytkowników obiektu, nawierzchni. Co więcej pomagają redukować drgania, jak też niwelują hałas. Posiadają różnego rodzaju grubości, co ułatwia wybór konkretnego modelu pod kątem zapotrzebowania. Płyty gumowe spotkać można także na basenach. Wszystko dlatego, iż są one wodoodporne i stanowią produkt antypoślizgowy (o ile na powierzchni nie znajduje się woda). Przez swoje właściwości rozwiązanie to jest bardzo uniwersalne. Wykorzystywane jest tak samo przy okazji nawierzchni zamkniętych, jak również tych, które znajdują się na świeżym powietrzu. Ma to miejsce chociażby w przypadku orlików.

Płyty gumowe – doskonałe na podjazd i taras

Coraz częściej płyty gumowe wykorzystywane są jako alternatywne rozwiązanie dla standardowych kostek brukowych. Dlatego doskonale sprawdzają się na podjeździe, jak również wokół domu. Innego rodzaju nawierzchnią, gdzie płyty gumowe są bardzo funkcjonalne, są przydomowe tarasy. Odporne na działanie warunków atmosferycznych, dostępne w wielu deseniach, bardzo wytrzymałe, sprawdzają się doskonale przy okazji tego rodzaju konstrukcji. Wszelkiego rodzaju płyty gumowe wykonywane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Odpowiednia formuła, jak też możliwość dostosowania składu gumy pod kątem konkretnego przeznaczenia płyt, przekłada się na rosnącą popularyzację tego produktu. Dodatkowym atutem są właściwości termoizolacyjne tego materiału, co pozwala na jego stosowanie chociażby w przypadku obiektów przemysłowych, gdzie tworzą doskonałą nawierzchnię.