czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Aranżacje Ogród

Meble dla naszych pupili

To, że w domu muszą znajdować się meble jest dla każdego oczywiste. Musimy mieć łóżko do spania, krzesła i stół do jedzenia posiłków, kanapę do odpoczynku oraz klika innych niezbędnych przedmiotów. Jednak czy tak samo myślimy o meblach dla naszych czworonożnych przyjaciół? One także potrzebują swojego kąta, który będzie tylko ich. Tym sposobem unikniemy wtargnięć na nasze łóżka i zajmowania całego miejsca na sofie. Meble dla zwierząt mogą być także stylowe i dopasowane do naszego wnętrza. A niektóre możemy zrobić samodzielnie!

Meble dla zwierząt – co kupić?

Obojętne, czy mamy kota czy psa, każde z nich potrzebuje odpowiedniej opieki i przestrzeni. Dlatego właśnie powinniśmy im stworzyć ich własne miejsce w domu, aby czuły przynależność do naszej rodziny. Nie musimy być to nie wiadomo jakich rozmiarów przestrzeń czy w ogóle osobny pokój. To nie o to chodzi. Zwierzę potrzebuje swojego miejsca blisko ludzi.
Podstawą jest kojec lub łóżko dla zwierzaka. W sklepach zoologicznych znajdziemy naprawdę masę najróżniejszych przedmiotów o różnych kolorach, kształtach i stylach. Może to być wyglądające jak prawdziwe łóżko dla psa z materacem o odpowiednim rozmiarze. Dla kotów są urocze kosze z poduszkami lub kojce o śmiesznych kształtach, na przykład myszki lub rybki.
Jeśli nie stać nas na wydatki związane z nowym miejscem do spania dla naszego pupila, pomyślmy, z czego moglibyśmy je stworzyć. Być może zwierzę samo wybrało sobie swój ulubiony przedmiot do spania, coś w stylu kocyka lub poduszki. Możemy wykorzystać to do stworzenia kącika do spania dla naszego przyjaciela na czterech łapach.

Jak stworzyć coś z niczego, czyli akcesoria dla naszych pupili

Oprócz miejsca do spania, każdy zwierzak potrzebuje czegoś do zabawy. Pieski mają okazję do szaleństw podczas spacerów, jednak koty nie zawsze mogą biegać po ogrodzie, na przykład, gdy mieszkają w mieszkaniu.
Dlatego warto pomyśleć o zabawce dla kota, która będzie jednocześnie miejscem do spędzania czasu. Mowa tu o drapaku. Nie musimy kupować drogich, gotowych domów w sklepie zoologicznym. Z pomocą sznurków, różnych materiałów i kilku kawałków grubego kartonu lub drewna stworzymy jedyny w swoim rodzaju drapak dla kici.
Potrzebny będzie także klej na gorąco. Jeśli nie mamy pomysłu na projekt, możemy wspomóc się Internetem. Znajdziemy wiele inspirujących modeli domków dla kotków, które można zrobić własnoręcznie wraz z instrukcją.
Jest z tym trochę zabawy, ale z pewnością nasz pupil będzie w niebo wzięty. Co więcej, taki drapak nie służy tylko zabawie, ale dba o pazury kotów, aby były odpowiednio stępione. Zwierzę może także tu odpocząć i znaleźć swoje ulubione miejsce do spania.

Dbajmy o nasze pupile i dajmy im dobry dom!

Miłość do zwierząt i okazanie im dobrego serca to piękny gest. Każdy z nas powinien być dobrym człowiekiem i pokazywać to chociażby przez troskę o czworonożnego przyjaciela. Dając dom bezbronnym istotom zyskujemy przyjaciela, który będzie nam wdzięczny do końca swojego życia. Dbajmy o tę przyjaźń i twórzmy niezapomniane wspomnienia!