czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Firma ochroniarska
Dom

Firma ochroniarska – jakie rodzaje imprez może zabezpieczać?

Wszystkie wydarzenia o charakterze masowym powinny być dobrze zabezpieczone. Należy więc zadbać o bezpieczeństwo uczestników, ale też o mienie i  dobry wizerunek organizatora. Ochrona imprez nie polega jedynie na samej obecności funkcjonariuszy bezpieczeństwa, ale również na stworzeniu planu zabezpieczenia i na przygotowaniu terenu, na którym wydarzenie ma się odbyć. W artykule dowiesz się, dlaczego ochrona na imprezy jest niezbędna i kiedy jeszcze warto się na nią zdecydować.

Jak wygląda zabezpieczenie imprez?

Na każdej imprezie masowej np. na koncercie lub meczu muszą znaleźć się wyszkoleni pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy zadbają o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Ochrona imprez ma na celu zapewnić komfortową i bezpieczną zabawę. Funkcjonariusze bezpieczeństwa muszą reagować na wszystkie niebezpieczne sytuacje i nieprawidłowości w przebiegu wydarzenia, a w razie potrzeby zarządzać tłumem. Co istotne, ochrona musi być skuteczna i jednocześnie dyskretna. Ochrona może być odpowiedzialna również za kontrolę biletów, obsługę punktów kontroli bezpieczeństwa, zabezpieczenie wsparcia medycznego i przeciwpożarowego.

Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom to najważniejsza funkcja ochrony, ale nie wolno zapomnieć również o tym, że podczas imprezy może zostać uszkodzony sprzęt lub inny dobytek. Zadaniem ochrony jest więc zadbanie o mienie organizatora. Renomowana firma ochroniarska do zabezpieczania imprez wykorzystuje zaawansowane technologie, wymienić można tutaj np. mobilną wieżę monitorującą, drony lub prześwietlarki RTG.

Ochrona na imprezy – czy zabezpiecza się tylko imprezy masowe?

Ochrona imprez masowych jest wymagana prawnie, ale wielu organizatorów nawet niewielkich wydarzeń również decyduje się na usługi ochrony. Najczęściej dotyczy to spotkań w mniejszym gronie, gdzie organizator chce zadbać o bezpieczeństwo i komfort swoich gości lub klientów. Przykładem mogą być kameralne eventy, konferencje prasowe, imprezy służbowe, a nawet spotkania biznesowe. Rodzaje zabezpieczeń oraz liczba ochroniarzy to kwestie ustalane indywidualnie z klientem. 

Współpraca z firmą ochroniarską, której zadaniem będzie zabezpieczenie imprez, ma też inne plusy. W przypadku małych wydarzeń obecność ochrony podnosi ich prestiż, co korzystnie wpływa na wizerunek organizatora. Co więcej, firma ochraniająca event, może pomóc w jego organizacji – np. z wymaganiami formalno-prawnymi lub z przygotowaniem miejsca imprezy. 

Rozłożenie barierek, odgrodzenie terenu, kontrola wejściówek lub kontakt ze służbami porządkowymi – to tylko niektóre czynności, przy których klient może liczyć na wsparcie firmy ochroniarskiej. Do tego dochodzi implementacja rozwiązań technicznych, jeśli tylko istnieje taka potrzeba i możliwość. Poziom zabezpieczeń powinien być zawsze dopasowany do liczby uczestników wydarzenia, do terenu oraz do ewentualnych zagrożeń, które mogą zakłócić imprezę.