Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Firma ochroniarska

Firma ochroniarska – jakie rodzaje imprez może zabezpieczać?

Data publikacji 27 lipca 2023

Wszystkie wydarzenia o charakterze masowym powinny być dobrze zabezpieczone. Należy więc zadbać o bezpieczeństwo uczestników, ale też o mienie i  dobry wizerunek organizatora. Ochrona imprez nie polega jedynie na samej obecności funkcjonariuszy bezpieczeństwa, ale również na stworzeniu planu zabezpieczenia i na przygotowaniu terenu, na którym wydarzenie ma się odbyć. W artykule dowiesz się, dlaczego ochrona na imprezy jest niezbędna i kiedy jeszcze warto się na nią zdecydować.

Jak wygląda zabezpieczenie imprez?

Na każdej imprezie masowej np. na koncercie lub meczu muszą znaleźć się wyszkoleni pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy zadbają o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Ochrona imprez ma na celu zapewnić komfortową i bezpieczną zabawę. Funkcjonariusze bezpieczeństwa muszą reagować na wszystkie niebezpieczne sytuacje i nieprawidłowości w przebiegu wydarzenia, a w razie potrzeby zarządzać tłumem. Co istotne, ochrona musi być skuteczna i jednocześnie dyskretna. Ochrona może być odpowiedzialna również za kontrolę biletów, obsługę punktów kontroli bezpieczeństwa, zabezpieczenie wsparcia medycznego i przeciwpożarowego.

Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom to najważniejsza funkcja ochrony, ale nie wolno zapomnieć również o tym, że podczas imprezy może zostać uszkodzony sprzęt lub inny dobytek. Zadaniem ochrony jest więc zadbanie o mienie organizatora. Renomowana firma ochroniarska do zabezpieczania imprez wykorzystuje zaawansowane technologie, wymienić można tutaj np. mobilną wieżę monitorującą, drony lub prześwietlarki RTG.

Ochrona na imprezy – czy zabezpiecza się tylko imprezy masowe?

Ochrona imprez masowych jest wymagana prawnie, ale wielu organizatorów nawet niewielkich wydarzeń również decyduje się na usługi ochrony. Najczęściej dotyczy to spotkań w mniejszym gronie, gdzie organizator chce zadbać o bezpieczeństwo i komfort swoich gości lub klientów. Przykładem mogą być kameralne eventy, konferencje prasowe, imprezy służbowe, a nawet spotkania biznesowe. Rodzaje zabezpieczeń oraz liczba ochroniarzy to kwestie ustalane indywidualnie z klientem. 

Współpraca z firmą ochroniarską, której zadaniem będzie zabezpieczenie imprez, ma też inne plusy. W przypadku małych wydarzeń obecność ochrony podnosi ich prestiż, co korzystnie wpływa na wizerunek organizatora. Co więcej, firma ochraniająca event, może pomóc w jego organizacji – np. z wymaganiami formalno-prawnymi lub z przygotowaniem miejsca imprezy. 

Rozłożenie barierek, odgrodzenie terenu, kontrola wejściówek lub kontakt ze służbami porządkowymi – to tylko niektóre czynności, przy których klient może liczyć na wsparcie firmy ochroniarskiej. Do tego dochodzi implementacja rozwiązań technicznych, jeśli tylko istnieje taka potrzeba i możliwość. Poziom zabezpieczeń powinien być zawsze dopasowany do liczby uczestników wydarzenia, do terenu oraz do ewentualnych zagrożeń, które mogą zakłócić imprezę.

Jak zabudować geberit?

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża