czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

tynkowanie
Budownictwo

Tynkowanie agregatem – kiedy warto?

Agregaty tynkarskie znacznie usprawniają prowadzenie procesów tynkowania, ale z drugiej strony nie zawsze warto z nich korzystać. Kiedy warto wybrać firmę tynkującą za pomocą agregatu, a kiedy lepiej przeprowadzić prace ręcznie?

Czym są tynki maszynowe?

Tynki mogą być nanoszone na podłoża z użyciem dwóch głównych technik – ręcznie i maszynowo. Ręczne nanoszenie tynków odbywa się z wykorzystaniem narzędzi ręcznych jak pace i kielnie, natomiast maszynowe z użyciem urządzeń jak agregaty tynkarskie.

Agregat tynkarski jest rodzajem sprzętu, który w trakcie pracy szybko i skutecznie nanosi tynki na podłoża – ściany, sufity. Dzięki temu można znacznie przyspieszyć procesy tynkowania oraz zadbać o jego jakość w porównaniu do prac wykonywanych ręcznie.

Za pomocą agregatów tynkarskich można wykonać różne typy tynków, między innymi są to tynki akrylowe, cementowe, wapienne, gipsowe, elewacyjne, dekoracyjne. Ponadto agregaty tynkarskie mogą być używane także do innych rodzajów materiałów, na przykład do zapraw, klejów, wylewek, mas.

Więcej informacji dotyczących możliwości agregatów tynkarskich można znaleźć na stronie internetowej ich producenta – sklepagregatymalek.pl.

Jakie zalety mają tynki maszynowe?

Tynkowanie maszynowe jest związane z wieloma zaletami, co powoduje, że aktualnie są one wykonywane tak często na wielu budowach.

Przede wszystkim prace tynkarskie prowadzone z użyciem agregatów przebiegają bardzo szybko. Szacuje się, że tynkowanie maszynowe jest o około 3-4 razy szybsze w porównaniu do tynkowania metodą tradycyjną – ręczną.

Tynkowanie maszynowe jest również znacznie prostsze. Nie ma wtedy potrzeby używania betoniarek, ponieważ mieszankę przygotowują bezpośrednio agregaty tynkarskie, które następnie tłoczą ją od razu do miejsca, gdzie ma być ona podana. To ogranicza również konieczność jej czasochłonnego noszenia.

Tynki maszynowe charakteryzują się również wysoką jakością. Nakładane są one na podłoża równomiernie, co powoduje, że tynk może być jednocześnie cienki, ale bardzo wytrzymały.

Nie można zapominać również o wszechstronnym zastosowaniu agregatów tynkarskich, które świetnie nadają się do tynkowania różnych podłóż – ścian wewnętrznych i zewnętrznych budynków, sufitów. Również mogą być one użyte z różnymi rodzajami mieszanek.

Atutem jest również przystępna cena tego typu usługi. Chociaż mieszanki do tynkowania maszynowego są droższe, to jednak czas robocizny jest znacznie krótszy.

Tynkowanie maszynowe – kiedy warto?

Najczęściej agregaty tynkarskie wykorzystywane są do tynkowania dużych powierzchni, na przykład sprawdzą się one wtedy, gdy wykańcza się nowy dom lub planuje się kompleksowy remont starego domu jednorodzinnego. Wtedy wszystkie prace tynkarskie można wykonać za pomocą agregatu znacznie szybciej niż w przypadku tynkowania ręcznego.

Również agregaty tynkarskie są używane podczas innych inwestycji, między innymi przy budowie obiektów komercyjnych, biurowych, przemysłowych czy użyteczności publicznej.

Z ofertami firm zajmujących się tynkowaniem maszynowym z użyciem agregatów można bliżej zapoznać się na ich stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *