czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Aranżacje Dom

Aranżacja wnętrz – samemu czy z projektantem?

Zaprojektowanie wymarzonego, idealne wnętrza może być prawdziwym wyzwaniem. W końcu nie zmieniamy całego wystroju co miesiąc, więc musimy stworzyć coś, w czym będziemy się czuć naprawdę dobrze. Niektórzy z nas od razu mają wizję tego, co chcą zrobić i jak to wykonać. Inni jednak nie potrafią dobrać odpowiednio barw i mebli tak, by wnętrze im się podobało. Tu pojawia się pytanie. Czy aranżować wnętrze samemu czy z projektantem? Oba wybory mają swoje za i przeciw, poznajmy je!

Aranżacja wnętrz samemu – za i przeciw

Jeśli jesteśmy osobami kreatywnymi i interesujemy się wystrojem wnętrz, z pewnością samemu poradzimy sobie z zaaranżowaniem wnętrza, a nawet całego domu czy mieszkania. W końcu sami mamy swoją wizję w głowie i nie chcemy, żeby ktoś nam w nią ingerował. W takich właśnie sytuacjach pomoc projektanta nie jest absolutnie potrzebna.
Aranżacja wnętrz samemu sprawdza się także w momencie, gdy część domu i mieszkania mamy już urządzoną i zmieniamy lub po prostu dokańczamy kolejny pokój. Wtedy wiemy już, co nam się podoba, co się sprawdza i czego oczekujemy. Możemy łatwo stworzyć wnętrze, które całkowicie będzie spełniać nasze oczekiwania.
Przy aranżowaniu różnych pomieszczeń możemy inspirować się Internetem i wieloma blogami o tematyce wystroju wnętrza. Możesz wykorzystać modne a jednocześnie ponadczasowe drewniane ozdoby na ścianę, które sprawdzą się w prawie każdej aranżacji. Pomocne mogą okazać się także kanały telewizyjne z najróżniejszymi pomysłami, które mogą idealnie wpasować się do naszej sytuacji. Oczywiście samo odwiedzanie sklepów wnętrzarskich oraz katalogi to również świetne źródło inspiracji.

Aranżacja wnętrz z projektantem – za i przeciw

Jednak w momencie, gdy nie mamy zbytnio pomysłu na to, co chcemy stworzyć w nowym lub też przestarzałym już wnętrzu, warto zasięgnąć pomocy projektanta. Takie rozwiązanie sprawdza się także u osób, które nie mają po prostu czasu na zastanawianie, wybieranie i kupowanie wszystkich potrzebnych rzeczy. Szukają one kogoś, kto zaplanuje wszystko i znajdzie rzeczy. Im pozostanie jedynie decyzja, czy projekt ma być wdrożony w życie.
Projektant to nie tylko sam pomysł. Są to osoby doświadczone i takie, które wiedzą, co sprawdzi się w jakim wnętrzu, Wiedzą jak dobrze rozplanować przestrzeń tak, aby była funkcjonalna i spełniła oczekiwania klienta. Jednak tutaj trzeba pamiętać o tym, aby zawsze sprawdzać opinie i szukać osoby polecanej przez innych klientów. Oglądajmy portfolio potencjalnego projektanta, aby zapoznać się z jego stylem i zobaczyć, czy pasuje on do naszego gustu. Znacznie ułatwi to współpracę obu stronom i pozwoli na szybkie zaprojektowanie idealnego wnętrza.
Aranżacje są naprawdę różnorodne. Nie ma dwóch takich samych wnętrz, gdyż każde ma swoją dusze i indywidualne dodatki, zapachy, kolory. Dlatego właśnie aranżacja to sztuka, wyrażanie siebie. Obojętne, czy projektujemy to sami, czy tylko szukamy odpowiedniego planu. Wszystko to jest nasze i w końcu wpasuje się idealnie do tego, jacy jesteśmy. Pamiętajmy też, że wnętrze nie jest na wieczność, zawsze możemy coś zmienić i poprawić. Style i gusta się zmieniają dlatego nie bójmy się zmian w naszych domach!