Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Balicka Design – kompleksowe projekty wnętrz domów i apartamentów

Data publikacji 6 czerwca 2022


Zakup domu lub apartamentu to okazja do tego, by stworzyć wymarzone wnętrze odpowiadające Twoim potrzebom oraz oczekiwaniom. Projekty domów i apartamentów są różne, a możliwości praktycznie nieograniczone. Dobry architekt wnętrz to osoba, która pomoże Ci przekuć swoje wyobrażenia i marzenia o nowym domu w realny projekt.

Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz? Co obejmują projekty domów i apartamentów? Czy architekt może polecić rzetelnego wykonawcę i zadbać o prawidłową realizację swojego projektu? Na te i wiele innych pytań dotyczących współpracy z architektem wnętrz odpowiemy na podstawie oferty firmy Balicka Design. Posiada ona bogate doświadczenie w projektowaniu wnętrz, o czym przekonasz się na własne oczy.

Kompleksowe projekty domów i apartamentów: Czego mogę się spodziewać?

Twoja współpraca z architektem wnętrz może zakończyć się na konsultacji, w trakcie której uzyskasz m.in. pomoc przy doborze stylu spójnego z wnętrzem, dekoracji, dodatków i kolorów ścian. Może ona obejmować także zlecenie wykonania projektu “Pod klucz”. 

Kompleksowe projekty domów i apartamentów powstają w oparciu o szczegółowe badanie potrzeb, oczekiwań i preferencji klienta. Uwzględniają one inwentaryzację wnętrza z natury, co pozwala uniknąć niespodzianek podczas prac wykończeniowych – a w razie potrzeby zaproponować alternatywne rozwiązania. Wśród zalet takiej formy współpracy z architektem, na uwagę zasługuje fakt, iż jako klient otrzymujesz zestawienie materiałów i wyposażenia. 

Jest to zbiór wszystkich użytych w projekcie materiałów, mebli i wyposażenia wraz z potrzebnymi ilościami, cenami oraz informacją, gdzie można je zamówić. Niektórzy architekci idą o krok dalej i w swojej ofercie uwzględniają usługi, w ramach których zapewniają nadzór autorski na realizację projektu.

Projekty domów i apartamentów z nadzorem autorskim: Na czym to polega?

Usługa nadzoru autorskiego jest kierowana przede wszystkim do klientów, którym zależy na wiernym odzwierciedleniu projektu w aranżacji poszczególnych wnętrz. W ramach usługi architekt monitoruje i kontroluje przebieg prac wykończeniowych, aż do ich pełnego ukończenia. Pozwala to na bieżącą weryfikację zgodności prac z projektem i ich poprawności technicznej. 

Co w sytuacji, kiedy zatrudniony wykonawca nie pali się do współpracy z architektem?

Stosunki pomiędzy architektem wnętrz a firmą remontowo-wykończeniową bywają napięte – co najczęściej odczuwa inwestor. Aby uniknąć takiej sytuacji możesz skorzystać z oferty projektu “Pod klucz”. 

Firma Balicka Design jest tego dobrym przykładem. Zespół współpracuje z zaufanymi ekipami wykończeniowymi, co pozwala im na kompleksową realizację inwestycji – od przygotowania projektu wnętrz, przez nadzór nad pracami wykończeniowymi, aż po koordynację zamówień i dostaw elementów wyposażenia. Decydując się na tę formę współpracy z architektem, nie musisz martwić się remontem i możesz zapomnieć o częstych wizytach w składach budowlanych.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża