czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Baterie prysznicowe - dobrze przemyślany wybór
Dom

Baterie prysznicowe – dobrze przemyślany wybór

Przy aranżacji łazienki zazwyczaj musimy zdecydować o tym, czy w zupełności wystarczą nam szybkie prysznice, czy może jednak nie chcemy rezygnować z przyjemnej kąpieli w wannie z pachnącą pianą. Jeśli jednak względy praktyczne i ekonomiczne wezmą górę, to idealnym wyborem staje się prysznic. Dzisiejsze możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o zestawy prysznicowe. Co warto wziąć pod uwagę?

Baterie prysznicowe – klasyczne i nowoczesne

Klasyczne rozwiązanie to przede wszystkim uniwersalne Baterie prysznicowe naścienne zwane także natynkowymi. Sprawdzą się w każdej klasycznej łazience, ale możemy je zamontować dokładnie w tym miejscu, gdzie znajduje się instalacja wodna. Tym samym również ich montaż jest prosty i jeśli tylko dokonujemy koniecznego remontu, a nie budujemy całą łazienkę od podstaw, to takie rozwiązanie będzie idealne. Jego dodatkową zaletą jest także cena – są one znacznie tańsze od wariantu bardziej nowoczesnego.

Tym drugim i droższym, ale bardziej nowoczesnym wariantem jest bateria prysznicowa podtynkowa. Nowoczesny design zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest ona całkowicie schowana pod tynkiem, więc widoczna jest tylko wylewka (jeśli się w ogóle na nią zdecydujemy), dźwignia i maskownica, ponieważ cały mechanizm znajduje się pod ścianą. Takie zestawy prysznicowe nie są także ograniczone miejscem – można zamontować je w każdym innym miejscu niż tylko w miejscu instalacji wodnej, ale oczywiście wiąże się to z kuciem w ścianie. Jeśli więc nie chcemy gruntownego remontu w łazience łącznie z kuciem ścian, to z tego rozwiązania powinniśmy zrezygnować.

Adekwatnie do potrzeb użytkowników

Baterie prysznicowe to także modele, które mogą się różnić dość znacznie pod względem wyglądu, materiału, z jakiego zostały wykonane, wydajnością przepływu, ilością uchwytów, wagą i oczywiście ceną. Warto oczywiście postawić na wariant, który wydaje nam się dla nas najlepszy, ale nie powinno się pomijać takich kwestii jak jakość, no chyba że chcemy za rok wymieniać ją na nową, a także oszczędność wody – duże rachunki bardzo szybko dadzą nam o sobie znać. Dobrej jakości zestawy prysznicowe to inwestycja na lata.

Wybór oraz montaż baterii prysznicowych powinien także uwzględniać potrzeby wszystkich domowników, np. zbyt wysoko zamontowany prysznic może okazać się niewygodny dla dziecka, a zbyt nisko – dla nas samych. Warto więc dobrze przemyśleć te kwestie, zanim dokonamy ostatecznego zakupu – tylko dzięki temu łazienka będzie wygodna i komfortowa dla wszystkich jej użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.