czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

szklany obraz
Dom

Czy obrazy na szkle wciąż są modne?

Obrazy na szkle cieszą się sporą popularnością. Kilka lat temu były prawdziwym hitem i można było zobaczyć je jako element wyposażenia wielu różnych pomieszczeń. Były one wykorzystywane zarówno w nowoczesnych projektach, jak i w tych nawiązujących do starych stylów np. w aranżacjach retro i vintage. Czy takie obrazy wciąż są modne?

Szklany obraz to ciekawy dodatek

W kwestii mody niewiele się zmieniło. Wciąż szklane obrazy są wyjątkowo popularne. Wynika to z faktu, że mają one niezwykły wyraz. Szkło sprawia, że kolory są bardziej wyraziste, a kształty wydają się niemal trójwymiarowe. Efekt tego jest oczywisty. Dzięki temu obraz po prostu robi ogromne wrażenie i trudno jest przejść obok niego obojętnie. Z tego powodu jest on wciąż ciekawym dodatkiem w aranżacji wnętrza. Może on sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało wyjątkowo i równocześnie stylowo.

Wysoka trwałość

Jeśli chodzi o obrazy na szkle, to z całą pewnością wyróżnia je wysoka trwałość. Z czasem one nie blakną i nie tracą kolorów. To ważne, bo nie wszystkie domowe ozdoby są zabezpieczone przed działaniem promieniowania słonecznego. Z racji tego, że szkło nie jest na nie wrażliwe, to szklany obraz może znajdować się w bliskim sąsiedztwie okna. Takie obrazy z czasem nie tracą na jakości. Trzeba jednak pamiętać, że są one dość wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Skoro są one wykonane ze szkła, to można założyć, że upadek ze ściany albo nieostrożny transport mogą spowodować ich zniszczenie. Koniecznie trzeba mieć to na względzie, by w razie potrzeby odpowiednio zabezpieczyć obraz. Oczywiście szklane obrazy są wykonane ze szkła hartowanego, ale jednak wciąż należy zachować pewną ostrożność. To wciąż szkło i wymaga odpowiedniej konserwacji i troski. Należy o tym pamiętać. Pewną ostrożność należy zachować także podczas odkurzania i mycia obrazów.

Możliwość personalizacji

Nie każdy wie, że obecnie można z powodzeniem skorzystać z usługi wydruku obrazu na szkle. Dzięki temu można umieścić na nim własną podobiznę, kopię swojego ulubionego zdjęcia, firmowe logo albo ważny cytat motywacyjny. Tutaj jest pełna dowolność. Z tego powodu popularność obrazów nie tylko nie dziwi, ale też można założyć, że w najbliższych miesiącach będzie tylko rosła. W końcu każdy chciałby, by w jego mieszkaniu znajdowało się coś wyjątkowego, co będzie personalizowało wnętrze. Z tego powodu najprawdopodobniej projektanci wciąż będą sięgali po tego typu obrazy. Mają one ogromny potencjał, więc można wykorzystać je w setkach oryginalnych aranżacji wnętrz.