czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

kompakty wc
Dom

Dlaczego kompakty wc są nadal popularne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się w jaki sposób zredukować wysokie koszty remontu łazienki. Wiele materiałów wykorzystywanych do renowacji łazienki osiągnęła bardzo duże ceny, dlatego potrzebne są rozwiązania, które mogą znacznie zredukować końcową cenę. Jak można tego dokonać?

Najdroższe elementy wyposażenia łazienki

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że obecne ceny materiałów budowlanych są bardzo wysokie i nic nie wskazuje na to, iż za niedługo ta tendencja się zmieni. Z tego powodu ludzie szukają wszelkich możliwości na uzyskanie oszczędności. Bez wątpienia jednym z najdroższych elementów jest glazura. Płytki oraz kleje do ich montażu znacznie podrożały, jednocześnie cena usługi położenia kafelek także pozostaje wysoka. Z tego powodu jest to pierwszy aspekt, w którym ludzie szukają oszczędności.

Drugim z nich są wszystkie urządzenia sanitarne, a w szczególności toaleta. Obecnie w modzie są wszelkie rozwiązania, gdzie widoczna jest wyłącznie miska wc, a cały mechanizm spłuczki znajduje się pod tynkiem. Jest to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie, który wygląda stylowo i schludnie. Trzeba jednak wiedzieć, iż jest jednocześnie dość drogie. Każdy element należy zestawy (tj, miska, stelaż i przycisk) trzeba nabyć osobno. Z tego powodu cena całości może być dość duża.

Gdzie szukać oszczędności?

Szukając sposobu na redukcję ceny remontu warto zastanowić się nad samodzielną pracą. Bywa ona często ciężka, ale ilość korzyści płynących (a przede wszystkim oszczędności) jest bardzo duża. Istnieją obecnie rozwiązania, które ułatwiają układanie płytek dlatego cały proces staje się nieco prostszy. Warto zastanowić się nad wyborem materiałów alternatywnych, który może sprawdzić się w łazience. Podłogę można wykończyć panelami winylowymi, a na ścianach położyć tapetę lub specjalną farbę. W ten sposób można przygotować bardzo ładną i schludną aranżację, która niczym nie będzie ustępowała kafelkom.

Drugim sposobem na redukcję ceny remontu jest wybór tańszych akcesoriów sanitarnych. Kompakty WC są dużo tańsze od rozwiązań podtynkowych, a dają te same możliwości. Warto zrezygnować z umywalki nablatowej i wybrać jedno z tradycyjnych rozwiązań. Koniecznie trzeba zastanowić się nad rozmiarem wanny i czy jest ona w ogóle potrzebna, gdyż prysznic daje podobne możliwość, a z reguły jest tańszy i zajmuje mniej miejsca.

Podsumowując, pomimo stale rosnących kosztów remontu nadal można je znacznie zredukować wybierając nieco tańsze rozwiązania. Z tego powodu warto oszacować swój budżet aby później dokonać odpowiednich wyborów.