czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Budownictwo Dom

Dom holenderski całoroczny

Posiadanie działki za miastem to naprawdę świetna sprawa. Wypad w weekend, dodatkowy wyjazd wakacyjny lub nawet zorganizowanie grilla dla znajomych – taka działka sprawdzi się idealnie! Oczywiście będzie jeszcze lepiej, gdy stanie na niej domek letniskowy. Wtedy możemy pozwolić sobie na znacznie więcej i przedłużyć pobyt na działce. Jednak budowa domu, szczególnie jeśli ma być on tylko rekreacyjny, to dodatkowy wydatek mocno nadwyrężający budżet domowy. Jak więc rozwiązać taką sytuację? Postawić na dom holenderski! Co to właściwie jest?

Czym jest dom holenderski?

Dom holenderski to opcja, na którą decyduje się wiele osób chcących posiadać swój własny domek letniskowy. To bardzo ekonomiczna i wygodna opcja, która dodatkowo jest szybka w realizacji. Gdzie tkwi sekret domów holenderskich?
Otóż cała rzecz opiera się na tym, że budynki są… przywożone na miejsce w całości! Nie chodzi nawet o sam szkielet, ale cały domek z wyposażeniem. Dom holenderski można porównać do przyczepy campingowej, jednak jest on bardziej „domowy”. Nie da się go także samodzielnie przewozić jak przyczepy.
Dom holenderski budowany jest na planie prostokąta. Ma kuchnie, łazienkę, jedną lub więcej sypialni oraz salon. Wyposażenie jest zależne od wybranego modelu. Całość zostaje przywieziona na miejsce przez firmę zajmującą się produkcją tychże domów. Co więcej, dom holenderski całoroczny ma ogrzewanie i można z niego korzystać o każdej porze roku!

Jak wygląda dom holenderski całoroczny i co składa się na jego wyposażenie?

Do wyboru mamy wiele różnych modeli domów holenderskich całorocznych. Wszystkie są jednak do siebie dosyć podobne, szczególnie z zewnątrz oraz pod względem rozkładu pokoi. Każdy jest na planie prostokąta o wymiarach około 4 metry na 11 metrów. Mogą być trochę szersze lub węższe, dłuższe lub krótsze. Ceny, w zależności od wielkości oraz wyposażenia, wahają się od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Zwykle rozkład domu holenderskiego wygląda podobnie. Drzwi usytuowane są na początku domu. Wchodzi się do salonu połączonego z kuchnią. Jest ona wyposażona w kuchenkę i wszelkie rzeczy, które tylko chcemy. Dalej jest długi korytarz przy ścianie z wejściami do łazienki oraz sypialni. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać odpowiednią ilość pokoi oraz łóżek.
Mimo małego metrażu dom holenderski całoroczny jest bardzo wygodny i komfortowy. Nie brakuje w nim absolutnie niczego. Obecnie wystrój można wybrać naprawdę nowoczesny i designerski. Jednak wszystko zależy od naszego budżetu i możliwości. Wyposażenie może być naprawdę różne, a same meble w zupełnie różnych stylach. Dlatego najlepiej na własne oczy zobaczyć, jak prezentują się dane modele domów.
Trzeba się także zastanowić, czy rzeczywiście warto wydawać dużo więcej na wysoki standard i wyposażenie, jeśli dom holenderski ma nam posłużyć tylko kilka razy do roku, na dosłownie parę dni. Wystarczy przecież, jeśli budynek będzie solidny i dobrze przemyślany. Z pewnością posłuży nam na długie lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *