Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Sprzątanie po pożarze

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Data publikacji 25 listopada 2022

Większość ludzi na świecie zdaje sobie sprawę z tego, że pożar to niezwykle niszczycielski żywioł. Jeśli nie uda się go w porę ugasić, potrafi on w ciągu bardzo krótkiego czasu wyrządzić ogromne szkody. Bardzo skomplikowanym procesem jest również sprzątanie po pożarze. Zabrudzenia, które powstają w wyniku pożaru są niezwykle trudne do usunięcia w domowych warunkach. Aby odpowiednio przeprowadzić czyszczenie po pożarze potrzebna będzie renomowana firma sprzątająca. Jak przebiega sprzątanie po pożarze? Ile kosztuje taka usługa? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Etapy sprzątania po pożarze?

Jednym z początkowych etapów sprzątania po pożarze jest usunięcie sadzy ze ścian i podłóg. Jest to wstępny proces, który należy przeprowadzić przed rozpoczęciem kolejnych działań. Po usunięciu sadzy przeprowadza się proces czyszczenia ścian przy użyciu suchego lodu. W przypadku większości firm, które zajmują się sprzątaniem po pożarze, suchy lód to koszt 800 zł za godzinę pracy. W międzyczasie przeprowadza się proces neutralizowania zadymienia z pomieszczeń, łącznie z dekontaminacją, czyli usuwaniem wszelkich szkodliwych związków chemicznych.

Po usunięciu sadzy oraz wyczyszczeniu powierzchni przy użyciu suchego lodu kolejnym krokiem jest dezynfekcja pomieszczeń. Przeprowadza się ją najczęściej metodą ozonowania. Większość firm posiada narzędzia, które pozwalają na dezynfekcję nawet 3000 m2 na godzinę. Duża wydajność maszyn do ozonowania przydaje się szczególnie podczas prac czyszczących w dużych zakładach przemysłowych. Szczególną uwagę należy zwrócić także na miejsca takie jak szyby wentylacyjne i kominowe. Należy je dokładnie oczyścić oraz zdezynfekować, aby nie wdychać szkodliwych związków chemicznych powstałych na skutek pożaru.
Ostatnim krokiem przeprowadzanym przez firmy sprzątające jest pomoc w sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji niezbędnej właścicielom budynków do uzyskania odszkodowania. Warto zaznaczyć, że odszkodowanie w wyniku pożaru można uzyskać jedynie wtedy, gdy ubezpieczyliśmy wcześniej swój lokal. Warto zatem odpowiednio wcześniej pomyśleć o zakupie polisy ubezpieczeniowej.

Sprzątanie po pożarze w Radomiu

W całej Polsce istnieje wiele firm, które oferuje profesjonalne usługi sprzątania po pożarze. Najwięcej takich firm znajduje się jednak w Radomiu. Według statystyk, do pożarów w tym mieście dochodzi bardzo często, dlatego też sprzątanie po pożarze w Radomiu przeprowadza bardzo wiele firm. Średnio koszt takiego sprzątania w tym mieście waha się od 5000 do nawet 50000 złotych.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża