czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Aranżacje Ogród

Jak dbać o meble ogrodowe?

Meble do ogrodu wymagają specjalnej pielęgnacji. Są one wystawione na różne czynniki, takie jak deszcz, zanieczyszczone powietrze, warunki atmosferyczne i wilgoć. Wszystko to może mieć bardzo niekorzystny wpływ na ich stan. Dlatego właśnie, jeśli chcemy się nimi cieszyć jak najdłużej, powinniśmy dobrze o nie dbać i zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Zapewni to jak najdłuższe życie naszemu zestawowymi wypoczynkowemu. Więc jak dbać o meble ogrodowe?

Pielęgnacja mebli ogrodowych – co wykorzystywać?

Warto zacząć od tego, z czego nasze meble są wykonane. Jeśli chodzi o plastik, zwykle jest on najbardziej wytrzymały i wystarczy umyć go raz na czas oraz chować na zimę i wszystko będzie z nim w porządku. Inna sytuacja jest z drewnianymi, wiklinowymi meblami. Po pierwsze, zwykle są one cięższe i raczej trzymamy je na zewnątrz przez dłuższy czas, gdyż nie jest tak łatwo je przestawiać z miejsca na miejsce. Po drugie, choć są piękne i stylowe, materiał bez odpowiedniej pielęgnacji może stracić na jakości i po prostu się niszczyć.
Przede wszystkim zainwestujmy w odpowiednie, przeznaczone do danego rodzaju drewna preparaty. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że na pewno nie zrobimy więcej szkody niż pożytku. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dobrze wybieramy, zapytajmy kogoś o pomoc. W sklepach budowlanych, na dziale ogrodniczym z pewnością znajdziemy kompetentnego pracownika, który pomoże wybrać nam odpowiedni środek do naszych mebli. Stosowanie impregnatu jest dokładnie opisane na opakowaniu i tych poleceń powinniśmy się trzymać. Meble będą w świetnym stanie!

Jak zapewnić meblom ogrodowym długie życie?

Oprócz zakupu odpowiednich środków, warto też pamiętać o kilku rzeczach, do których powinniśmy się stosować. Przede wszystkim meble nie mogą stać na zewnątrz przez cały rok. Na okres jesienno-zimowy należy je albo schować do domu albo okryć folią tak, aby nie przepuszczała wilgoci, deszczu, czy śniegu.
Jeśli na meblach ogrodowych mamy materiałowe poduszki, za każdym razem trzeba je ściągać na noc, gdyż mogą podejść wilgocią. Nie będą się wtedy nadawały do użytku i będzie trzeba kupić nowy zestaw.
Jeśli chodzi o meble plastikowe, nie trzeba ich chronić przed deszczem, jednak po każdych opadach powinniśmy je przetrzeć. Jeśli woda zbierze się i osiądzie na nich, pozostawi odbarwienia i zabrudzenia. Unikniemy tego zlewając ją i przecierając suchą ścierką krzesła i stół.
Warto też pamiętać o czyszczeniu mebli, gdyż warunki atmosferyczne bardzo wpływają na ich stan czystości. Kurz i pył osiada na nich bardzo szybko. Wystarczy na to jedna zwykła woda i ścierka z odrobiną płynu do mycia mebli. Mogą być także nawilżane chusteczki. Szybko i łatwo pozbędziemy się brudu i meble będą jak nowe!
Jeśli chcemy, aby nas zestaw mebli ogrodowych wytrwał z nami jak najdłużej, pamiętajmy o ich pielęgnacji. Tylko tak możemy być pewni, że będą z nami na następny sezon i posłużą jeszcze przez kilka następnych! To niewiele pracy, a pieniądze w kieszeni zostaną, zamiast wydać je na nowe meble.