czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Aranżacje Dom

Jak oszczędnie zaaranżować wnętrze?

Zakup mieszkania lub wybudowanie domu to ogromne przedsięwzięcie. Często pochłania zdecydowanie więcej, niż zakładaliśmy i w kieszeniach zostają ostatnie grosze. Nie tylko taki ogromny wydatek nadwyręża budżet. Pierwszy wynajem mieszkania i usamodzielnienie się także potrafi zaskoczyć nagłym obowiązkiem utrzymania samego siebie. A przecież trzeba jeszcze się urządzić, nadać wnętrzu swojego własnego charakteru. Skąd znaleźć na to pieniądze? Jak oszczędnie zaaranżować wnętrze, czy to w nowym domu, czy wynajętym mieszkaniu?

Aranżacja wnętrz po taniości – ładnie i z klasą?

Jeśli mamy już ułożone podłogi i przygotowane ściany, zaczynamy się meblować. Zwykle w zanadrzu mamy jakieś stare rzeczy, które służyły nam w poprzednim domu czy mieszkaniu. Mogą to być także meble z naszego rodzinnego domu znajdujące się w starym pokoju. Wszystko może się przydać, aby zaaranżować nowe cztery kąty. Każdy z nas ma na pewno swój ulubiony sklep meblowy. Swoje nowe meble kupuję najczęściej na https://www.edinos.pl i bardzo cenię sobie ich zaangażowanie w obsługę moich zamówień. Ty pewnie masz swoje ulubione miejsce lub sklep stacjonarny, który też możesz nam polecić. Pamiętaj jednak, że nie zawsze tylko nowe produkty i dekoracje, mogą odmienić nasze wnętrze.

Oczywiście nie będziemy na siłę upychać niemodnych, niepasujących do siebie mebli byle tylko coś znalazło się w mieszkaniu czy domu. Ale możemy tchnąć w nie drugie życie. Wydamy na to zdecydowanie mniej pieniędzy, niż na całkiem nowe meble. Już sporo kasy zostaje w naszych kieszeniach!
Jeśli mamy jakieś stare krzesła, przemalujmy je i zmieńmy obicie. Możemy wykonać takie zabiegi sami. Wystarczy kupić odpowiedni kolor farby lub lakieru. Cały mebel pokrywamy warstwą farby. Gdy całkowicie wyschnie, dobrze jest ją zabezpieczyć za pomocą lakieru.

Zmiana obicia to już nieco trudniejsza zabawa, jednak z pomocą poradników video dostępnych w Internecie damy sobie radę! Można też zawsze oddać krzesło do fachowca, ceny nie są wygórowane więc z łatwością znajdziemy kogoś, kto za niewielką opłatę zmieni charakter naszego mebla.

Tak samo możemy postępować z biurkami, stołami i szafkami. Jeśli mamy jakieś szuflady, można podkręcić ich styl nowymi uchwytami. W wielu sklepach oraz Internecie znajdziemy tysiące najróżniejszych gadżetów za dosłownie kilka do kilkunastu złotych, które świetnie nadadzą się na nową gałkę do naszej komody czy szafy. Tanim kosztem stworzymy naprawdę stylowy i modny mebel do nowego gniazdka!

Nie wydawaj fortuny na dodatki, czyli jak zaoszczędzić na bibelotach?

Największą zmorą, która czyha we wszystkich sklepach wnętrzarskich, są dodatki. Kwiatki, kwiatuszki, ramki, świeczki, lampki… to wszystko aż prosi, żeby je kupić! Nie dajmy się ponieść pokusy, gdyż wydamy na to znacznie więcej, niż powinniśmy. Zamiast tego pomyślmy o dodatkach, które sami moglibyśmy wykonać. To wcale nie tak dużo pracy i czasu, a efekty mogą być jeszcze lepsze od produktów proponowanych w sklepach. A cena też dużo przyjemniejsza!
Każdy marzy o pięknych wnętrzach, jednak nie zawsze mamy odpowiedni budżet do spełnienia naszych planów. Dlatego właśnie warto myśleć o starych rzeczach, którym możemy dać drugie życie. Pomyślmy także o dumie, która z pewnością będzie nas rozpierać gdy sami stworzymy prawdziwe dzieło sztuki do naszego nowego domu i mieszkania! Pierwsze kroki zawsze są trudne, ale kto nei spróbuje, nigdy się nie przekona.