Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem?

Data publikacji 3 stycznia 2020


Wynajmowanie mieszkania, z którego nie korzystamy, to całkiem rentowny biznes. Wiele osób właśnie tak się utrzymuje lub chociaż jest to ich dodatkowe źródło przychodu. Coraz więcej osób sprowadza się do miast i coraz więcej ludzi chce wynająć swoje pierwsze mieszkanie. Choć potencjalnych najemców jest dużo, to mieszkań także. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaprezentowanie mieszkania tak, by to właśnie ono wyłoniło się na tle innych i zwróciło uwagę klienta. Jednak jak przygotować mieszkanie pod wynajem aby było naprawdę atrakcyjne?

Odświeżenie wnętrza przed wystawieniem ogłoszenia

Wiele osób popełnia ogromny błąd idąc na łatwiznę. Co to znaczy? Czym jest ta łatwizna? Wystawiają mieszkanie zrobione po najniższej linii oporu lub nawet w ogóle nie zrobione. Chodzi tu o minimalne wyposażenie, na które składają się praktycznie same stare meble rodem z PRL. Stare, pożółkłe farby i tapety na ścianie, jedna szafa, tapczan i mały aneks kuchenny z totalnym minimum. Do tego cena niczego sobie, praktycznie taka sama jak nowoczesnego mieszkania. Bo przecież i tak znajdą się chętni!
Być może po kilku długich miesiącach rzeczywiście znajdzie się najemca, który wynajmie mieszkanie, bo kompletnie nie zwraca uwagi na wygląd, a lokalizacja idealnie wpasuje się w jego wymagania. Jednak z pewnością nie będzie to współpraca długoterminowa. Nie popełniajmy więc takiego błędu!
Nie chodzi tu o wydanie kilku tysięcy na najnowsze i najdroższe meble. Chodzi o gustowne odświeżenie mieszkania. Przede wszystkim samo odmalowanie ścian. Już to daje powiew świeżości i dużo lepiej prezentuje całe wnętrze. Do tego wystarczą meble w popularnej sieciówki, które są po prostu schludne. Mieszkanie jest nowsze, świeższe i zdecydowanie przyjaźniejsze dla oka. W takim przypadku nawet cena może być wyższa, gdyż mieszkanie na pewno znajdzie lokatora!

Gdy mieszkanie jest gotowe, wystaw ogłoszenie!

Jeśli nasze mieszkanie jest już gotowe pod wynajem, musimy zająć się poszukiwaniem najemcy. Żyjemy w czasach Internetu, dlatego jest to bardzo proste. Istnieje kilka różnych stron, na których możemy wystawić ogłoszenie w osobnej kategorii wynajmowania. Określamy w nim metraż, lokalizację, wszelkie dodatkowe informacje o rozmieszczeniu, czynszu i opłatach. Warto dodać ładne, jasne zdjęcia, na których widać całe mieszkanie. Nie pomijajmy żadnych pomieszczeń – ludzie chcą dokładnie wiedzieć, jak prezentują się wnętrza i na co się decydują jeszcze przed oglądaniem na żywo.
Teraz pozostaje czekać na potencjalnych najemców. Musimy znaleźć dla nich czas, aby oglądnęli mieszkanie i zapoznali się z ofertą. Nie zapomnijmy o papierkowej robocie, aby nie zostać na lodzie. Określmy w umowie dokładnie warunki najmu i zadbajmy o określenie daty, kiedy mają być uiszczane opłaty. Z pewnością w taki sposób zadbamy o swoje bezpieczeństwo, ale także o samego najemcę. W końcu formalności są ważne dla obu stron, żeby wszystko było czyste i zgodne. Gotowe! Mieszkanie wynajęte! Nie jest to wcale takie trudne, jak może się wydawać, a rynek wynajmu jest naprawdę bogaty!

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża