Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród Jaką dmuchawę do liści kupić

Jaką dmuchawę do liści kupić? Kluczowe parametry na które należy zwrócić uwagę

Data publikacji 24 marca 2022

Dmuchawa do liści to urządzenie cieszące się stale rosnącą popularnością pośród miłośników zieleni. I chociaż wciąż jest to sprzęt kojarzący się przede wszystkim z pracownikami zieleni miejskiej, coraz częściej dmuchawę można spotkać na prywatnym ogródku. Asortyment sklepu al.to stanowi szereg godnych zainteresowania dmuchaw do liści wysokiej jakości w dobrej cenie.

Rodzaje dmuchaw do liści

Dmuchawy do liści różnią się pomiędzy sobą wieloma parametrami. Niestety przeciętny Kowalski wcale nie musi znać się w temacie, a parametry nawet podobne mogą stanowić dużą różnicę.

Decydując się na kupno dmuchawy do liści, dobrze wcześniej zorientować się w różnicach pomiędzy nimi. O ile bowiem parametry takie jakie obieg bądź prędkość przepływu powietrza stanowią serię szczegółów, o tyle rodzaj zasilania sprzętu przynajmniej częściowo ogranicza pole wyboru.

Mówiąc o dmuchawach do liści, wyróżnić należy akumulatorowe, spalinowe, ale również elektryczne. Każdy z wymienionych rodzajów napędu posiada swoje wady i zalety, które w sposób zauważalny odzwierciedlają się w użytkowaniu sprzętu. Spalinową dmuchawę użyć można niemal wszędzie, a działanie jest zależne wyłącznie od dostępności paliwa. Inaczej sprawa prezentuje się w przypadku dmuchaw elektrycznych, które muszą być stale podpięte do źródła zasilania. Alternatywą okaże się model akumulatorowy, przy czym nie można zapomnieć o regularnym ładowaniu baterii.

Moc silnika a wydajność pracy

Nie trudno zgadnąć, iż dmuchawy będą cechować się innymi parametrami m.in. w kwestii mocy silnika. Innym niezwykle ważnym parametrem wpływającym na wydajność pracy jest strumień powietrza. Jego prędkość nie pozostaje bez kozery, gdyż zbyt słaby strumień powietrza może znacznie utrudnić pracę. Do pracy w ogródku co prawda sprawdzą się modele o prędkości nadmuchu 100 km/h, ale przy dopłacie nawet nieznacznej różnicy można nabyć sprzęt z prędkością nadmuchu nawet 250 km/h.

Warto zwrócić również uwagę na regulację prędkości. Nie wszystkie modele posiadają 2-stopniową regulację, jednak jest to bez wątpienia dodatkowa zaleta. Łatwiej w ten sposób nastawić dmuchawę do działania na balkonie bądź tarasie, ale użytkowanie jej w ogrodzie również nie będzie problematyczne.

Decydując się na akumulatorową dmuchawę, dobrze jest zwrócić uwagę na wytrzymałość akumulatora. Dmuchawy, których czas pracy osiąga maksymalnie 23 minuty, raczej nie sprawdzą się na dużym terenie. W związku z tym lepiej zainwestować w sprzęt o przewidywanym dłuższym czasie pracy.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zrozumienie Roli Filtów Kabiny w Twoim Samochodzie