Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Jaki filtr do oczyszczacza powietrza będzie najlepszy?

Jaki filtr do oczyszczacza powietrza będzie najlepszy?

Data publikacji 1 kwietnia 2022


Warto pamiętać o tym, że filtr wstępny jest pierwszym z filtrów zaraz po zdjęciu specjalnej pokrywy zewnętrznej od oczyszczacza powietrza. Tego typu filtr zbudowany został z drobnej siateczki, która połączona jest plastikowymi bądź aluminiowymi elementami. Warto zaznaczyć, że główną rolą będzie zatrzymywanie dużych zanieczyszczeń, które nierzadko powodują większe zapychanie się innych filtrów. Warto dowiedzieć się, jak działa filtr do oczyszczacza powietrza.

Filtr do oczyszczacza powietrza – czym jest?

Wiele oczyszczaczy powietrze nie zostało wyposażonych w specjalny filtr wstępny. Warto dowiedzieć się, z czym to się może wiązać. Warto najpierw powiedzieć, że wybór oczyszczacza jest sprawą indywidualna, jednak trzeba pamiętać o tym, iż reszta filtrów automatycznie wymaga częstego odkurzania, a w niedalekiej przyszłości również wymiany. Warto zaznaczyć, że filtr do oczyszczacza powietrza trzeba regularnie myć. Najlepiej to robić przynajmniej raz w tygodniu. Warto dodać, że przeważnie oczyszczacz powietrza musi o tym informować. W przypadku gdy jest on zabrudzony, może to wpłynąć na zmniejszenie przepływu powietrza – przez to może być zmniejszona wydajność filtracji.

Warto też dodać, że filtr możemy umyć pod wodą. Ponadto można go delikatnie odkurzyć uważając przy tym, żeby nie zniszczyć delikatnej siatki. Należy pamiętać, że po umyciu go trzeba odczekać aż wyschnie, bowiem w innym wypadku można porazić się prądem. Bardzo często stosowany jest filtr HEPA. Mowa tutaj o filtrze cząsteczkowym powietrza, który jest bardzo skuteczny.

Warto zaznaczyć, że zbudowany jest on z włókna szklanego. Jego powierzchnia stworzona jest z bardzo cienki arkuszy z mikroskopijnymi włóknami, które są połączone w formie charakterystycznej harmonijki. Warto pamiętać, że całość takiego filtra zamknięta jest w ramie. Filtr do oczyszczacza powietrza najlepiej będzie kupić od sprawdzonych oraz renomowanych producentów. Dzięki temu będą wysokiej jakości.

Jaki filtr do oczyszczacza powietrza warto zakupić?

Warto kupić filtr, który cechuje się bardzo dużą dokładnością w pochłanianiu zanieczyszczeń z powietrza. Taki filtr traktowany jest jako najważniejszy element każdego oczyszczacza. Skuteczność takiego filtru nierzadko pozwala stosować go w miejscach, gdzie wymogiem będzie zachowanie dużej sterylności powietrza. Mowa tutaj na przykład o salach operacyjnych bądź laboratoriach przemysłowych. Taki filtr jest także zalecany dla alergików, a także astmatyków. Warto zaznaczyć, że w domowych oczyszczaczach powietrza przeważnie znaleźć można filtry z klasy E11, E12, a także H13.

Tego typu filtry zapewniają skuteczność oczyszczenia z przedziału 95 do 99,95 procent. Ciężko będzie zobaczyć różnicę pomiędzy tymi filtrami, bowiem każdy powinien w znacznym stopniu chronić nas przed zanieczyszczeniami. Najlepiej będzie kupić taki filtr, który wyposażony jest W HEPA/EPA. Mowa tutaj o filtrach, które są bardzo popularne w Polsce.

Trzeba też wspomnieć o tym, że na mechanizm filtracji powietrza składa się kilka zjawisk. Mowa tutaj przede wszystkim o dyfuzji molekularnej. Jest to chaotyczne przemieszczanie się najmniejszych cząsteczek. Przez to mogą przypadkowa wpadać do filtra, powodując bezpośrednie zaczepienie. Warto też dodać, że w czasie ruchu zanieczyszczenia przyklejać się będą do włókien filtra. W Polsce znajduje się wiele renomowanych oraz sprawdzonych sklepów, które mają w swojej ofercie specjalistyczne filtry do oczyszczacza powietrza. Dzięki temu każdy powinien dobrać coś dla siebie.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża