Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom kolor doniczek do domu

Jaki kolor doniczek do domu?

Data publikacji 8 grudnia 2022


Wnętrze domu możemy podkreślić za pomocą eleganckich dodatków, które nie tylko będą dobrze się komponować, ale również sprawią, że będziemy chętniej wracać do naszego azylu, aby naładować akumulatory przed kolejnym dniem. Tutaj warto zwrócić uwagę na piękne doniczkowe rośliny takie jak Monstera czy Palma Koralowa, przy pomocy których ożywimy salon lub sypialnię.

Doniczka domem dla roślin

Jeżeli dokonamy wyboru rośliny, która będzie mieszkać z nami w domu warto zastanowić się nad odpowiednią doniczką dla niej. Przy wyborze mieszkania dla naszej roślinności musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar doniczki, ponieważ zbyt mała ilość miejsca spowoduje, że roślina przestanie prawidłowo się rozwijać, a w rezultacie obumrze.

Kwestia estetyki nie jest mniej ważna. O ile naszym zielonym przyjaciołom nie będzie przeszkadzał kolor oraz kształt, o tyle pierwsze lepsze doniczki mogą popsuć wystrój pomieszczenia. Na rynku, dostępnych jest wiele modeli donic w różnych kolorach, kształtach, na które warto zwrócić uwagę. Jeżeli obawiamy się, że nasz indywidualny styl może być zaburzony przez różnobarwne donice wtedy warto postawić na klasyczne doniczki ceramiczne białe.

Dlaczego warto wybrać ceramikę jako mieszkanie dla roślin?

Doniczki wykonane z ceramiki niosą wile korzyści zarówno wizualnych, jak i dobroczynnych dla roślin. Porównując doniczki plastikowe i te ceramiczne możemy śmiało stwierdzić, że przy tych drugich roślina lepiej się zakorzenia, a chropowate ścianki stanowią podparcie dla korzeni. Grube ścianki doniczek ceramicznych chronią ziemię przed wysuszeniem, dzięki czemu nie musimy często nawadniać rośliny.

Doniczki ceramiczne białe są w pełni przyjazne roślinności, a do tego ekologiczne, ponieważ nie zawierają w sobie tworzyw sztucznych jak w przypadku ich plastikowych odpowiedników. Problematyczna może okazać się waga doniczek z ceramiki, aczkolwiek to właśnie jej zawdzięczamy stabilność i ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Szczególnie jeżeli kwiaty stoją na balkonie lub tarasie. Biały kolor doniczek jest uniwersalny, przez co doskonale wpasuje się w każdy styl pomieszczenia oraz ogrodu.

Warto pamiętać, że oprócz dobrze dobranej donicy powinniśmy zastanowić się nad doborem podłoża dla rośliny. Możemy je przygotować w kompostowniku jako nawóz i wymieszać z ziemią. Każda roślina jest inna i potrzebuje indywidualnej opieki oraz zastosowania specjalnych nawozów, które dostarczą jej najpotrzebniejszych składników odżywczych. Roślina za to wszystko nam podziękuje swoim pięknym wyglądem i zapachem.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża