Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Jakie motywy sprawdzą się na obrazie w salonie?

Data publikacji 9 czerwca 2022

Salon to miejsce, w którym rozmawiamy z gośćmi i ich przyjmujemy. W związku z tym atmosfera w nim powinna być przyjazna, relaksująca i pełna ciepła. Wygląd i nastrój świeżo pomalowanych ścian w salonie można podkreślić za pomocą wspaniałych i eleganckich obrazów. Jednak samo kupienie pięknego obrazu i powieszenie go na ścianie nie wystarczy. Wybór idealnego obrazu jako dekoracji ściennej, która uzupełni styl, temat i kolor, może znacznie poprawić estetykę salonu. Trzeba się dobrze zastanowić, aby obraz był dobrze zharmonizowany z wnętrzem salonu. Co więcej, obraz jest jak zwierciadło dla duszy.

Jak dobrać obraz do salonu?

Rozsądnie jest wybrać obraz, który pasuje do stylu i tematyki salonu. Na przykład, jeśli pokój dzienny ma styl vintage z antycznym wystrojem, warto wybrać obraz kwiaty. Do salonu urządzonego w stylu etnicznym dobrze pasują obrazy o tematyce etnicznej. W przypadku pokoju z nowoczesnymi meblami obraz krajobraz będzie miał dużo sensu. Natomiast obraz o tematyce realistycznej będzie świetnie wyglądał w minimalistycznym pokoju.

Harmonizacja kolorów w pokoju

Obraz do salonu, który harmonizuje z kolorystyką pomieszczenia, jest niezwykle istotny. Pokój dzienny to przestrzeń w domu, która powinna być pomalowana w cieplejszych odcieniach i przyjaznych kolorach. Obraz, jako dekoracja ścienna, powinien również dobrze współgrać z tonacją ścian w salonie. Obraz o głębszych i odważniejszych kolorach będzie wyglądał bardziej zachęcająco i atrakcyjnie w salonie. Powinien jednak pasować do schematu kolorystycznego pokoju dziennego, aby zwiększyć jego estetykę. W przypadku pokoju utrzymanego w neutralnej kolorystyce wybór obrazu o jasnych i żywych kolorach sprawi, że będzie on wyglądał bardziej zachęcająco. Dotyczy to również salonów urządzonych w stylu minimalistycznym.

Zoptymalizuj przestrzeń

Wybór obrazu o odpowiednim rozmiarze to trochę pracy. W celu optymalizacji przestrzeni obraz powinien być dopasowany do wielkości ściany. Koniecznie trzeba wcześniej zdecydować, na której ścianie w salonie obraz będzie wyglądał najlepiej. Dobrze rozejrzyj się po salonie i zmierz przestrzeń przed zakupem obrazu. Zbyt duży obraz będzie wyglądał dziwnie w salonie. Również wieszanie obrazu na każdej ścianie w salonie lub zapełnianie jednej ściany wieloma obrazami nie jest konieczne. Jeśli w salonie znajduje się pionowa ściana z wąską przestrzenią, przy wejściu do pokoju dziennego, można ją wypełnić smukłym i pionowym obrazem. W przypadku rozciągniętej ściany poziomej przestrzeń można wypełnić pojedynczym obrazem poziomym lub kilkoma obrazami umieszczonymi w optymalnej odległości od siebie.

Jak zabudować geberit?

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Narzędzia do garażu