czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

słupek ogrodowy led w ogrodzie
Dom

Jakie wybrać oświetlenie zewnętrzne?

Poszukujesz oświetlenia zewnętrznego, które świetnie skomponuje się z architekturą Twojego domu oraz stworzy atmosferę relaksu na Twoim podwórku? Dowiedz się więcej o oświetleniach zewnętrznych włoskiej firmy, która posiada szeroką ofertę dla swoich klientów.

Zewnętrzne oświetlenie jest bardzo ważnym elementem architektury domu. Wybierając odpowiedni rodzaj oświetlenia i jego barwy możemy znacząco poprawić atmosferę panującą na naszym podwórku. Poznaj możliwości oświetlenia zewnętrznego wraz z ich opisami.

Słupki oświetleniowe zewnętrzne

Słupek oświetleniowy ogrodowy, to nowoczesny rodzaj oświetlenia oraz udekorowania podwórka. Takowe słupki powinny być odporne na wszelkie zniszczenia, takie jak: mróz, wilgoć i uderzenia. Najczęściej stosuje się w nich oprawę pyłoszczelną i zabezpieczenia przed strumieniami wody, dzięki czemu zapewniona jest ponadprzeciętna szczelność i trwałość w standardzie.

Lampy ogrodowe wiszące

Lampa wisząca na zewnątrz to idealne oświetlenie oraz dekoracja do zastosowania na ganek, balkon, taras, werandę lub w altanie. Z pewnością odpowiednio dobrana lampa stworzy niepowtarzalny klimat w danym miejscu oraz wzmocni jego zabezpieczenie. Oświetlenie zewnętrzne powinno być wykonane z trwałych i wysokojakościowych materiałów, które zapewnią im długotrwałą użyteczność.

Lampy sufitowe zewnętrzne 

Lampa ogrodowa sufitowa zapewni idealnie rozproszone światło na zewnątrz domu. Oczywiście taka lampa również powinna być odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: mróz, wilgoć i uderzenia. Lampa sufitowa świetnie sprawdzi się w wielu miejscach, np. na werandzie, balkonie, tarasie, w altanie i w pergolach. Dzięki odpowiedniemu natężeniu oraz odpowiedniemu ukierunkowaniu strumieni światła lampa  świetnie oświetla miejsce dodając mu uroku oraz niepowtarzalnego klimatu.

Podsumowanie

Oświetlenie zewnętrzne powinno mieć design o prostych i czystych liniach, który jest w stanie dopasować się do wymagań projektowych budynku. Lampy powinny również być szczelne oraz odporne na czynniki atmosferyczne. Dobre zewnętrzne oświetlenie ma obowiązek posiadać wysoki współczynnik oddawania barw, który świetnie połączy się ze światłem naturalnym oraz udoskonali wydajność świetlną. Kolejnym wymaganiem dobrej lampy jest to, że powinny ona być wyprodukowana zgodnie z normami obejmującymi trwałość i bezpieczeństwo. Idealnym materiałem, który zabezpieczy takowe oświetlenie jest szkło hartowane o grubości min. 6 mm. Odpowiednio wybrana lampa zagwarantuje komfort świetlny na długie lata użytkowania.