Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Kawalerka w Krakowie

Data publikacji 15 listopada 2019

Wynajem mieszkań to prężnie rozwijający się rynek. Przez napływ ludności do miast, rozwój większych aglomeracji i coraz częstsze usamodzielnianie się młodych mieszkańców osoby szukają zyskownego biznesu w wynajmie. I okazuje się to naprawdę opłacalne. Biorąc na tapet Kraków możemy zauważyć, że ceny tutaj są naprawdę wysokie, jednak praktycznie każde mieszkanie prędzej czy później znajdzie swojego lokatora. W obliczu dużych kosztów za wynajem coraz mniej osób decyduje się na większe lokale i w centrum zainteresowania stawia kawalerki. Jak wygląda sprawa z kawalerkami w Krakowie?

Wynajem kawalerki w Krakowie – ile to kosztuje?

Aby wynająć mieszkanie o metrażu około 40 metrów kwadratowych w Krakowie trzeba zapłacić około 2000 tysięcy złotych z opłatami i czynszem. To dość duża suma, szczególnie dla młodych ludzi, którzy dopiero co chcą się usamodzielnić i zamieszkać samemu. Dlatego najczęściej decydują się oni na kawalerkę. Tutaj, przy odrobinie szczęście, można znaleźć komfortowe lokum w całkiem dobrym rejonie miasta w granicach 1400 złotych z opłatami i czynszem.
Na takie rozwiązanie czasem decydują się także studenci przyjeżdzający do Krakowa na uczelnię. W ich przypadku główną rolę gra umiejscowienie kawalerki w bliskim rejonie do uniwersytetu. Wyposażenie i umeblowanie nie musi być nadto dobre i wygórowane, liczy się przystępna cena i dobra lokalizacja.

Kawalerka w Krakowie dla dwojga – gdzie szukać?

Kawalerka w Krakowie często wybierana jest przez parę młodych ludzi na pierwsze wspólne mieszkanie. To właśnie dla par lub indywidualnych osób kawalerka sprawdzi się najlepiej. Wtedy nie ma problemu z brakiem intymności.
Jednak obecnie dostępne są kawalerki z wydzielonymi sypialniami. To bardzo ułatwia sprawę w momencie, gdy chcemy zaprosić gości i nie czuć się skrępowani. Wydzielona sypialnia daje miejsce do odpoczynku i relaksu, wydzieloną przestrzeń, której nie musimy łączyć z całą resztą mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że takie kawalerki są już droższe w wynajmie.
Jeśli zastanawiamy się nad wynajmem kawalerki, swoje poszukiwania powinniśmy rozpocząć oczywiście w Internecie. Ofert jest naprawdę multum i każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Czytajmy jednak dobrze ogłoszenia i podczas spotkania z właścicielem dowiedzmy się o wszelkich kosztach, aby nic nas nie zaskoczyło. Na sąsiadów wpływu nie mamy, gdyż podczas jednego spotkania trudno się czegoś o nich dowiedzieć, jednak zwrócić uwagę zawsze możemy. Okolica także jest ważna.
Sam wystrój także odgrywa ważną rolę w cenie za wynajem kawalerki. Jednak, jeśli przeprowadzamy się z mieszkania lub domu, z którego możemy zabrać meble, warto rozglądnąć się za lokum, które nie jest umeblowane. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż takie kawalerki są znacznie tańsze.
Wynajem kawalerki w Krakowie, jak i każdego innego mieszkania, to spory wydatek. Niestety ceny są tu naprawdę wysokie, jednak przy odrobinie szczęścia można znaleźć coś, co spełni nasze oczekiwania i zmieści się w budżecie.

Jak zabudować geberit?

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża