Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom lodówka duża

Lodówka duża – kiedy okaże się dobrym wyborem?

Data publikacji 19 września 2023

Lodówka Side by Side znana także jako lodówka z podwójnymi drzwiami, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie takiego urządzenia znacznie ułatwia przechowywanie jedzenia. Jednak czy lodówka duża to odpowiednie rozwiązanie dla każdego? Sprawdź, w jakich przypadkach okaże się idealnym wyborem i poznaj jej zalety.

Lodówka duża – dla kogo?

Zastanawiasz się, czy lodówka duża to wybór dla Ciebie? Cóż, wiele tak naprawdę zależy od Twoich osobistych potrzeb. Lodówka Side by Side charakteryzuje się większymi gabarytami niż wersja jednodrzwiowa. Lodówka duża będzie dobrym wyborem, jeśli posiadamy przestronną kuchnię. Docenią ją także rodziny z dziećmi, gdyż więcej przestrzeni wewnątrz urządzenia umożliwia przechowywanie większej ilości jedzenia w odpowiednich warunkach.

Lodówka dwudrzwiowa czarna lub biała będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli lubisz robić zapasy, mrozić warzywa i owoce i potrzebujesz urządzenia z większą zamrażarką 

Lodówka Side by Side czy jednodrzwiowa?

Na początek warto rozważyć, czy rzeczywiście potrzebna nam będzie lodówka z podwójnymi drzwiami, czy być może wariant z pojedynczymi drzwiami okaże się wystarczający. To fakt, że lodówka Side by Side zajmuje znacznie więcej miejsca, jednak w tym samym czasie jej zalety mogą okazać się nieocenione. Dzięki większym gabarytom i dużej pojemności lodówki możemy rzadziej robić zakupy.

Oprócz tego, lodówki Side by Side bardzo często wyposażone są w kostkarki do lodu, co dla wielu osób stanowi istotną zaletę i często przesądza o wyborze urządzenia. Łatwa dostępność świeżego lodu to świetne rozwiązanie w upalne dni.

Lodówka z podwójnymi drzwiami – jaka będzie najlepsza?

Jeżeli podjąłeś decyzję o zakupie lodówki dwudrzwiowej, warto wiedzieć, na jakie parametry zwracać uwagę, aby dokonać jak najlepszego wyboru. Jeśli ważna jest dla Ciebie energooszczędność, najlepiej wybierz urządzenia, które charakteryzują się wysoką klasą energetyczną oraz posiadają technologie, które zapobiegają nadmiernemu zużyciu energii. 

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na lodówki Samsung, które jednocześnie są najczęściej kupowanymi lodówkami w Polsce*. Lodówki Side by Side od marki Samsung posiadają technologię No Frost, która zapobiega osadzaniu się szronu i kryształków lodu. Dzięki niej lodówka zużywa mniej prądu, a Ty nie musisz martwić się kłopotliwym rozmrażaniem urządzenia. Dzięki odpowiedniej wilgotności w komorach Twoja żywność pozostaje dłużej świeża**.

Nowoczesne lodówki Samsung to idealny wybór dla Ciebie, jeśli poszukujesz inteligentnego urządzenia do swojego domu. Nowe modele lodówek zostały wyposażone w tryb AI Energy Mode, który optymalizuje pracę urządzenia w taki sposób, aby zużywało nawet do 15%*** mniej energii. Optymalizacja ta oparta jest na wzorcach użytkowania, jak chociażby częstotliwość otwierania drzwi lodówki czy częstotliwość cyklu rozmrażania.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

**Technologia No Frost firmy Samsung utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto szybciej chłodzi, zwiększa wytrzymałość systemu i pozwala uniknąć marnowania energii na rozmrażanie. Na podstawie porównania nie wyposażonej w technologię No Frost lodówki Samsung RL39THCTS i posiadającego to rozwiązanie modelu RB31FERNCWW. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania przez konsumenta.

*** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

monitoring