czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Łóżko z wygodnym materacem
Dom

Łóżko z wygodnym materacem a zdrowy i spokojny sen

Spokojny sen na wygodnym łóżku z materacem pozwala na komfortowy wypoczynek i zregenerowanie sił. Odpowiednio dobrany materac sprawia, że kręgosłup jest ułożony we właściwej pozycji i wówczas nie wstajemy obolali. Bardzo praktycznym wyborem jest łóżko z pojemnikiem na pościel, w którym można przechowywać wiele podręcznych przedmiotów.

Jakie łóżko z materacem jest najlepszym wyborem?

Większość z nas kilkanaście godzin dziennie spędza aktywnie. Praca w pozycji pochyłej, długotrwałe stanie na nogach sprawiają, że kręgosłup jest przeciążony i zaczyna boleć. Wówczas do marzymy o tym, aby wypocząć w wygodnej pozycji, która pozwoli rozluźnić mięśnie kręgosłupa i zniwelować ból. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy w naszej sypialni znajduje się wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem. Decydując się na zakup tego mebla, warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na:

  • twardość materaca -badania potwierdzają, że bóle pleców nasilają się wówczas, gdy śpimy na materacu o nieodpowiedniej twardości. Jeśli jest on zbyt miękki, to wówczas powoduje nienaturalne wyginanie się kręgosłupa i ściskanie przestrzeni pomiędzy dyskami. A gdy jest on zbyt twardy, to wówczas zaburza krążenie krwi i często prowadzi do drętwienia kończyn. Długotrwałe korzystanie ze źle dobranego materaca naraża użytkownika na skrzywienie kręgosłupa. Twardość materacy jest oznaczana literą H oraz cyframi od 1 do 4, gdzie jedynka jest zarezerwowana dla miękkich modeli, a czwórka dla najtrwalszych. Wybór powinien w dużej mierze być zależny od wagi użytkownika. Im jest on cięższy, to podłoże do snu powinno być twardsze.
  • wypełnienie materacaprzesądza ono o jego właściwościach oraz o tym, czy jest on w stanie zapewnić ciału optymalne podparcie Więcej informacji o materacach czytaj na stronie: http://www.newstek.com.pl/wygodne-kompletne-lozka-z-materacem-stelazem-i-pojemnikiem-na-posciel/

Praktyczne i komfortowe łózko z pojemnikiem na pościel

Obecnie łóżka z materacem są dostępne w bogatej ofercie, ale czasem trudno jest wybrać takie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Sprawdzonym wyborem są modele ze stelażem oraz z pojemnikiem na pościel. Sprawdzają się one doskonale w mieszkaniach o małym metrażu, w których każdy metr wolnej przestrzeni jest bardzo ważny. W zamontowanym pojemniku można przechowywać nie tylko pościel, lecz także koce, poduszki, kołdry oraz wiele innych przedmiotów. Takie łóżka cenią sobie przede wszystkim właściciele małych mieszkań, w których nie ma miejsca na pojemną szafę czy komodę.

Obecnie w sprzedaży dostępne są różnorodne łóżka z materacem oraz skrzynią czy szuflada na pościel, zatem każdy klient zainteresowany zakupem może wybrać taki model, który będzie dla niego najodpowiedniejszy.