Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo Meble na indywidualne zamówienie

Meble na indywidualne zamówienie – kiedy warto?

Data publikacji 4 listopada 2022

Indywidualna aranżacja domu to próba jego zaprojektowania w zupełnie odmienny niż zwykle sposób. Wchodząc np. do niektórych sklepów meblarskich, można odnieść wrażenie, że wszystkie dekoracje są skrojone pod jedną miarę. Meble robione na wymiar to próba odejścia od sprawdzonych rozwiązań na rzecz czegoś nowego.

Meble na wymiar — kiedy warto?

Wykorzystanie do aranżacji wnętrza mebli na wymiar to rozwiązanie, które docenią osoby posiadające pomieszczenia o nieregularnych wymiarach. Meble na indywidualne zamówienie sprawdzą się np. w aranżacji poddaszy, w których przestrzeń jest mocno ograniczona pochylonym zadaszeniem. Indywidualnie wymiarowane meble to opcja polecana również tym osobom, które w swoim pokoju posiadają sporo niewykorzystanej przestrzeni. Takim miejscem może być np. wnęka, w której można zabudować szafę uchylną lub rozsuwaną.

Niestandardowe meble, niestandardowa aranżacja

Meble na wymiar to rozwiązanie, z którego najprawdopodobniej skorzystają właściciele szukający niestandardowych, wręcz tematycznych stylistycznie dekoracji. Meble na zamówienie rzeźbione sprawdzą się np. w pokojach utrzymanych w stylu góralskim, gdzie drewno — zwłaszcza rzeźbione — jest głównym tematem aranżacyjnym. Indywidualnie projektowane meble docenią również miłośnicy wnętrz nowoczesnych i funkcjonalnych, w których wszystko jest zoptymalizowane pod kątem preferencji użytkownika.

Jak stworzyć indywidualną aranżację wnętrza?

Proces produkcji mebli na wymiar składa się najczęściej z kilku etapów:

  1. Wymiarowanie wnętrza — to wbrew pozorom najważniejszy etap projektowania mebli na zamówienie. Czynność tą wykonuje najczęściej projektant, który na podstawie zabranych wymiarów może ustalić wstępny kształt mebli, ich rozmieszczenie itd.
  2. Wizualizacja — to kolejny etap, który polega na stworzeniu projektu graficznego określonego mebla lub mebli. Dzięki temu można wizualizować (w standardzie 3D) nie tylko konkretny element aranżacji, ale też całe wnętrze.
  3. Produkcja — to etap, w trakcie którego meble robione na wymiar są produkowane zgodnie z wcześniejszym, uzgodnionym wraz z klientem projektem. Meble zwykle produkuje się w gotowych częściach, by następnie złożyć je na miejscu, to jest u klienta.
  4. Składanie — to ostatni element realizacji zlecenia. Meble na indywidualne zamówienie są składane, skręcane i ewentualnie dopracowywane już na miejscu. Dzięki temu tworzą one jedną, spójną pod względem aranżacyjnym całość.

Proces produkowania mebli na wymiar trwa z reguły kilka tygodni. O ile stworzenie projektu trwa stosunkowo krótko, o tyle jego realizacja zajmuje dużo więcej czasu.

Jak zabudować geberit?

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jaki grunt pod farbę?