czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

meble industrialne
Dom

Moda na meble industrialne

Odwiedzając naszych znajomych lub przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu ciekawych aranżacji wnętrz, trafiamy na ogromną różnorodność stylów. Mamy wiele możliwości, by urządzić dom tak, by się w nim dobrze czuć.

  1. Meble industrialne
  2. Gdzie narodził się styl industrialny?
  3. Dodatki do wnętrza industrialnego

Meble industrialne

Styl industrialny obecnie podbija branżę dekoratorską i również w Polsce coraz częściej występuje w loftach oraz mieszkaniach i domach. Kolekcje mebli industrialnych znajdziemy w firmie Deloti. To firma, która powstała z pasji, a meble produkowane są z pozyskiwanego drewna, na przykład ze starych łodzi. Krótko mówiąc z recyklingu. Wszystkie meble industrial tworzone są ręcznie w Indonezji i każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy, nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. We wnętrzach industrialnych warto wybierać kolory neutralne, na przykład szarości, biel lub beż. Ciekawie z meblami industrialnymi prezentuje się na ścianie surowa cegła. Meble są minimalistyczne, surowe i funkcjonalne. Wybierane również przez swą efektowność oraz designerski wygląd. Styl industrialny to meble metalowe – piękne stalowe ramy w kolorze głębokiej czerni oraz wspomniane drewno z odzysku. Solidne wykonanie mebli gwarantujące najwyższą sumienność oraz dbałość o detale, z doskonale wkomponowanym drewnem, pięknie prezentują się we wnętrzach industrialnych. Meble industrialne, meble metalowe nie tylko odnajdą się w naszym salonie. Coraz chętniej urządzane są w tym stylu łazienki, czy kuchnie.

Gdzie narodził się styl industrialny?

Industrializm narodził się w Nowym Jorku w latach 50., w loftach nowojorskiej bohemy. Pierwsze lofty powstawały na poddaszach magazynów i hal produkcyjnych oraz fabryk, były to tanie lokale o kiepskich warunkach mieszkaniowych. Na potrzeby loftów powstawały meble pełne przeciwstawności, nowoczesne a jednak przypominające meble warsztatowe.

Dodatki do wnętrza industrialnego

Kolekcja Artwork zadba nie tylko o meble wytwarzane indonezyjską ręką, ale również o detale decydujące o finalnym charakterze wnętrza. Znajdziemy tu figurki stworzeń morskich i łodzi pełne uroku, stalowe wazony, obrazy oraz wykonane z drewna dekoracje ścienne zaczerpnięte z tradycji indonezyjskiego regionu Tana Toraja. Rzecz jasna ozdoby te mogą znaleźć swoje miejsce w każdym ze stylów, jakie posiadamy w naszych domach. Wszędzie będą się ciekawie prezentować.

Patrząc po przepięknych aranżacjach stylu loftowego industrialnego trudno oprzeć się pokusie, chciałoby się stworzyć wnętrze, korzystając z tych wyjątkowych mebli oraz dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.