czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Naklejki na kafelki
Dom

Naklejki na kafelki – szybka metamorfoza kuchni

Remont kuchni często wiąże się ze zbijaniem starej glazury oraz terakoty i ponownym ułożeniem kafelków. Jest to zadanie trudne do wykonania i często bardzo kosztowne. Naklejki na kafelki do kuchni to propozycja dla osób, które chcą uniknąć kosztownego remontu, a marzą o szybkiej metamorfozie mieszkania. Jak mocować naklejki na kafelki i czy sprawdzą się one w kuchni?

Naklejki na kafelki – czy warto?


Naklejki na kafelki (https://coloray.pl/naklejki/naklejki-na-kafelki) do kuchni składają się z warstwy wierzchniej, na której znajduje się dekoracyjny deseń oraz z warstwy spodniej, która jest klejąca. Dzięki temu montaż naklejek jest nie tylko bardzo łatwy, ale przede wszystkim szybki. Dodatkowo nie trzeba kupować kleju. Wystarczy wykorzystać ten, który znajduje się na naklejkach.

Dużą zaletą naklejek na kafelki jest ich cena. Wiele osób odwleka remont kuchni bojąc się astronomicznych wydatków. Koszt zbicia starej glazury oraz założenia nowej często jest na tyle duży, że wolimy z remontem wstrzymać się przez jakiś czas. Naklejki nie są tak kosztowne.

Warto pamiętać, że naklejki nie muszą znaleźć się na wszystkich kafelkach. Udekorowanie kilku kafelków już odmieni wnętrze.

Kolejną zaletą naklejek na kafelki jest szybki montaż. Metamorfoza kuchni może trwać kilka godzin. Unikamy jednocześnie bałaganu, który powstaje w trakcie zbijania i kładzenia nowej glazury.

Czy naklejki na kafelki sprawdzą się w kuchni?


Naklejki na kafelki można powiesić nad bufetem, kuchenką czy nad stołem, gdzie spożywamy posiłki. Warto również pamiętać, że naklejki można zamontować tylko na wybranych kafelkach. Dzięki temu kuchnia będzie wyglądała inaczej, a koszty będą ograniczone.

Wybierając naklejki na kafelki do kuchni, trzeba pamiętać, że na kafelkach chropowatych nie będą one trzymały się dobrze. Chcąc przekonać się jak długo naklejki będą wyglądały ładnie na kafelkach warto wykonać kilka kafelków na próbę i zobaczyć, jaki będzie efekt.

Naklejki na kafelki wytrzymują około pół roku. Trzeba liczyć się, że po tym czasie mogą zacząć odchodzić od powierzchni i nie będą już tak atrakcyjnie wyglądały.

Przyklejając naklejki na podłogę należy pamiętać, że koniecznie trzeba wcześniej kafelki odpowiednio przygotować. Muszą być czyste, odtłuszczone i przede wszystkim suche.

Wybierając naklejki na kafelki do kuchni należy znaleźć naklejki, które rozmiarem odpowiadają płytkom. Tylko naklejki o odpowiednim rozmiarze będą prawidłowo się trzymały płytek. Wybierając większe naklejki i przyklejając je również na fugę, bardzo szybko można się przekonać, że będą odchodziły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.