Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Narożnik z funkcją spania

Narożnik z funkcją spania – jaki wybrać?

Data publikacji 17 kwietnia 2023

Narożniki to doskonały element wyposażenia zarówno w przypadku większego, jak i mniejszego metrażu. Fantastycznie sprawdzają się w charakter zestawu wypoczynkowego w salonie, który jest przestrzenią wspólną, przeznaczoną do użytku całej rodziny. Odpowiedni narożnik to przede wszystkim możliwość optymalnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni i funkcjonalność, która jest wartością na wagę złota. Nic dziwnego w tym, że dla wielu osób narożniki są kwintesencją wygody i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zaaranżować każde wnętrze w unikatowy sposób. Warto jednak zwrócić również uwagę na narożniki z funkcją spania. Wielofunkcyjność jednego mebla, który sprawdza się na wielu polach, powoduje, że tego rodzaju elementy wyposażenia cieszą się ogromnym uznaniem. Co warto o nich wiedzieć? 

Główne zalety narożników z funkcją spania 

Narożnik z funkcją spania to niezwykle funkcjonalny element wyposażenia, który sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniach o małej powierzchni. Tego rodzaju meble mogą stanowić bardzo wygodne główne miejsce do spania lub dodatkowe, co sprawdzi się w przypadku gości. W ciągu dnia narożnik może pełnić wyłącznie funkcję wypoczynkową, a w nocy z łatwością będzie można go przeistoczyć w wygodne posłanie. Nie należy obawiać się żadnego dyskomfortu. Uznani producenci kładą nacisk przede wszystkim na kwestie ergonomiczne. Po rozłożeniu taki narożnik staje się niezwykle wygodnym łóżkiem, które w żaden sposób nie odbiega od najwygodniejszych mebli tego typu. Warto dodać, że narożnik z racji specyficznej konstrukcji można doskonale wkomponować w standardowe pomieszczenia o prostopadłych kątach. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo cennej powierzchni i nawet w przypadku małego mieszkania cieszyć się przestronnością. 

Jaki model będzie najlepszy? 

Wiele zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą zadecydować o komforcie podczas użytkowania. Zaleca się, aby osoby nieco niższe decydowały się na modele o niższe i nieco płytsze siedziska. Z kolei osoby odznaczające się wyższym wzrostem powinny sięgać po modele o głębszym siedzisku. Warto również dopasować odpowiednio kształty narożnika. W niektórych przestrzeniach znacznie lepszym wyborem będą modele w kształcie litery L. W nieco większych pomieszczeniach mogą jednak sprawdzić się modele w kształcie litery U. Pod uwagę należy również wziąć samą powierzchnię spania. W sklepach znajdziemy zarówno narożniki z funkcją spania dla dwóch, jak i trzech osób. Sporym uznaniem cieszą się narożniki z systemem rozkładania Delfin. Taki system umożliwia bardzo szybkie i gładkie rozkładanie narożnika. Cały proces trwa zaledwie kilka sekund i nie wymaga właściwie żadnego nakładu pracy. Równie dobrym rozwiązaniem jest system rozkładania typu klik-klak. Osoby przymierzające się do zakupu narożnika powinny również uwzględnić rodzaj materiału obiciowego. Posiadacze czworonożnych przyjaciół powinni skusić się na tkaninę z grubego i gęstego splotu. Ciekawym rozwiązaniem są również obicia w ekoskóry. 

Jak zabudować geberit?

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża