Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom przestrzeń w obrębie komputera

Nie wiesz, jak zorganizować przestrzeń w obrębie komputera? Firma Akord Ci pomoże!

Data publikacji 4 lutego 2023


Komputer to nie tylko platforma do rozrywki, ale – coraz częściej – narzędzie pracy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka biurka komputerowego, które będzie funkcjonalną podstawą dobrze zorganizowanego stanowiska pracy. Jak takie stanowisko powinno wyglądać?

Szuflady – jak je zorganizować?

Zacznijmy od szuflad, gdyż to one są najważniejszym elementem wyposażenia biurka firmy AKORD. Najlepiej, jeśli są umieszczone po lewej stronie. Dzięki temu – gdy prawa ręka będzie np. pisać na klawiaturze – lewą dłonią można szybko poszukać czegoś w schowku. Funkcjonalne biurko komputerowe powinno posiadać po lewej stronie trzy szuflady. Dzięki temu każdy z powyższych schowków zapewni użytkownikowi właściwą pojemność. W szufladach warto umieścić:

  • akcesoria do komputera lub laptopa np. głośniki, zestaw słuchawkowy, ładowarkę (zasilacz) itd.,
  • dokumenty niezbędne na już, czyli ważne umowy, rachunki itd.,
  • przyrządy pracy, jeśli takie są niezbędne,
  • terminarz, notatnik, czyli wszystko, co jest niezbędne do zarządzania czasem.

Duża szafka = duża pojemność

W obrębie biurka komputerowego powinna znaleźć się dodatkowa, duża przestrzeń, wewnątrz której można z łatwością pomieścić duże akcesoria, przyrządy i dokumenty. Powinna się ona znajdować po przeciwległej stronie szuflad, to jest po prawej stronie. Najlepiej, jeśli jest ona usadowiona niżej, gdyż wtedy można dodatkowo zagospodarować przestrzeń znajdującą się nad nią. Szafka sprawdzi się m.in. jako przestrzeń dla dokumentów archiwalnych, a także – w przypadku uczniów – zeszytów i książek. Uchwyt, za pomocą którego szafkę się otwiera, powinien być usytuowany w jej górnej części, aby osoba pracująca przy komputerze miała do niej łatwy dostęp.

Blat roboczy – serce każdego biurka

Mitem jest stwierdzenie, że blat roboczy biurka komputerowego powinien być jak największy. Ważne, aby dopasować go do reszty wyposażenia. W przeciwnym razie pojawi się pokusa pozostawiania na blacie różnych niepotrzebnych przedmiotów. A stąd już tylko krok do bałaganu i spadku efektywności pracy. Krawędź blatu powinna być dodatkowo wzmocniona, dzięki czemu nie będzie tak podatna na pękanie i przecieranie. Na koniec warto dodać, że sposób zaaranżowania biurka zależy od rodzaju zastosowanego komputera. Tablet lub laptop nie posiada dużej jednostki centralnej, którą należałoby umieścić w odpowiednio wentylowanym miejscu.

Reasumując, biurko komputerowe to przestrzeń pracy. Efektywne wykonywanie zadań zależy w pewnym stopniu od sposobu zaaranżowania całej, dostępnej w nim przestrzeni. Wejdź do sklepu AKORD i zapoznaj się z bogatą ofertą biurek komputerowych – https://sklep.akord.net.pl/64-biurka-komputerowe.

Materiał zewnętrzny

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

monitoring