Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza wyposażenie warsztatu samochodowego

Nowoczesne wyposażenie warsztatu samochodowego w niskich cenach

Data publikacji 11 maja 2023

Zadowolenie klientów z usług świadczonych przez warsztaty samochodowe zależy od umiejętności specjalistów oraz od jakości stosowanych w nich urządzeń. Na rynku dostępna jest cała gama produktów, służących do naprawy aut, lakierowania, wyważania i regulowania geometrii kół, bieżnikowania opon czy ładowania akumulatorów. Sprawdź w jakie produkty musisz się zaopatrzyć, jeśli chcesz otworzyć profesjonalny warsztat. 

1. Wyposażenie warsztatu samochodowego

2. Kompresory i sprężarki – co warto wiedzieć?

3. Prostowniki do ładowania akumulatorów 

Wyposażenie warsztatu samochodowego

 Jeśli planujesz otworzyć warsztat samochodowy, lub uzupełnić jego wyposażenie o nowe produkty, zawsze polegaj na ofercie sprawdzonych producentach. Nie znaczy to wcale, że nowe urządzenia, które chcesz kupić muszą być drogie. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz wiele produktów, których cena nie przeprawia o zawrót głowy. W nowoczesnym warsztacie samochodowym powinien znaleźć się przynajmniej jeden agregat prądotwórczy. Przyda się, jeśli z jakichś powodów nie będziesz mógł skorzystać z miejskiej sieci. Kupując go, sprawdź jego zużycie paliwa i maksymalny czas działania. Wśród urządzeń musi znajdować się także profesjonalny kompresor, który powinien mieć zbiornik na powietrze o pojemności co najmniej 25 litrów. Niezbędnym urządzeniem jest również prostownik do ładowania akumulatorów oraz podnośniki i małe narzędzia jak klucze, szczypce, lewary, śrubokręty i młotki. 

Kompresory i sprężarki – co warto wiedzieć?

Kompresory mogą mieć różną moc. Najmniejsze z nich to jedynie sprężarki powietrza, bez zbiornika. Dzięki nim można napompować piłkę, bądź materac. Natomiast kompresory używane w warsztatach samochodowych powinny być wyposażone w zbiornik powietrza. Zwykle są to urządzenia olejowe. Taki sprzęt posłuży do pompowania kół, ale także do lakierowania karoserii za pomocą pistoletu lakierniczego. Aby wybrać dobry kompresor, powinieneś sprawdzić jego moc, która jest podawana w litrach powietrza wyrzucanych na minutę pracy. Do niektórych modeli dodawane są akcesoria służące do piaskowania lub lakierowania. 

Prostowniki do ładowania akumulatorów

Przy zakupie prostownika, który służy do ładowania akumulatorów, należy zwrócić uwagę na zakres napięć jaki obsługuje oraz rodzaj zabezpieczeń przed przeładowaniem lub spięciem. Można pokusić się o kupno prostownika z wyświetlaczem elektronicznym, na którym pokażą się takie parametry jak napięcie oraz stopień naładowania akumulatora. Dobrym pomysłem jest również kupno prostownika z opcją rozruchu. Pozwoli to na uruchomienie auta nawet przy rozładowanym akumulatorze, ponieważ dostarczany do niego prąd będzie miał duże natężenie. 

Jak zabudować geberit?

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Narzędzia do garażu