Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo Płyty wielkoformatowe

Płyty wielkoformatowe – na co zwrócić uwagę kupując je przez Internet?

Data publikacji 12 sierpnia 2022

Na dzień dzisiejszy płyty wielkoformatowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich wybór nie jest jest jednak taki oczywisty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że ostateczny zakup będzie możliwie najbardziej trafny. Jakie wymiary płytek będą najbardziej optymalne? Z jakich materiałów wykonywane są płyty wielkoformatowe? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Jakie wymiary płytek będą najbardziej optymalne?

Płyty wielkoformatowe charakteryzują się przede wszystkim swoimi imponującymi rozmiarami. Jedną z kluczowych kwestii jest ich powierzchnia i rozmiar. Jeśli chcielibyśmy nazwać kafelki wielkoformatowymi, to każda z nich powinna mieć długość wynoszącą minimum 30 cm. W praktyce najpopularniejsze wymiary prezentują się następująco: 45×45 cm, 60×120 cm, 120×240 cm, 25×70 cm. Producenci oferują jednak wiele zróżnicowanych wariantów, które zależne są od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi o ich grubość, to wynosi ona od 3 do 12 mm. Cieńsze modele z reguły wykorzystywane są w rzadziej eksploatowanych miejscach, natomiast te najgrubsze sprawdzą się nawet na podjazdach i parkingach.

Z jakich materiałów wykonywane są płyty wielkoformatowe?

Płyty wielkoformatowe mogą być wykonane ze zróżnicowanych materiałów. Oczywiście największą popularnością cieszy się granit, który posiada atrakcyjne właściwości. Nie pęka, jest odporny na czynniki zewnętrzne, jednocześnie utrzymywanie go w czystości nie powinno sprawiać większych problemów. Istnieje również gres, który dzieli się na techniczny, polerowany, półpolerowany i szkliwiony. Ten ostatni nie jest zalecany w miejscach, gdzie może występować wilgoć, bowiem zwiększa się ryzyko poważnego wypadku.

Dlaczego warto zdecydować się na płyty wielkoformatowe? 

Nie da się ukryć, że płyty wielkoformatowe cieszą się ogromnym uznaniem wśród konsumentów. Oczywiście jest to uzasadnione szeregiem zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim są one w stanie optycznie powiększyć przestrzeń, czego konsekwencją jest spotęgowanie wrażenia przejrzystości i otwartości. Warto również podkreślić możliwość uzyskania spójnej, jednolitej powierzchni. płyty wielkoformatowe uznawane są za wytrzymałe, jednocześnie utrzymanie ich w czystości nie powinno stanowić problemu. 

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem sprzętu budowlanego