czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

faktoringiem online
Dom

Popraw płynność finansową z faktoringiem online

Jeżeli prowadzisz własne przedsiębiorstwo, wiesz doskonale, że utrzymanie płynności finansowej jest kluczowe dla jego rozwoju. Z początku zadbanie o nieskazitelną płynność finansową wydaje się zadaniem elementarnym, ale i stosunkowo łatwym. Czar pryska, gdy pierwszy kontrahent zaczyna się spóźniać z płatnością lub stawia jasny warunek: podejmiemy współpracę, ale tylko, jeśli wystawisz fakturę z bardzo długim terminem płatności. Jak zareagować w takiej sytuacji? 

Nie musisz unikać takich zleceń – powodów, dla których klienci decydują się na postawienie warunku długiego terminu na płatność, jest mnóstwo. Jednym z nich mogą być… problemy z płynnością finansową wywołane opieszałością własnych kontrahentów.

Jeśli zlecenie jest dochodowe, ale mogłoby narazić na szwank płynność finansową Twojej firmy, zastanów się nad tym, czy nie lepiej przyjąć zlecenie, a fakturę wystawioną kontrahentowi sfinansować z pomocą faktora. Jak to działa? Wyjaśnijmy wszystko po kolei.

Finansowanie faktur – sfinansuj pojedynczą fakturę kiedy tylko chcesz!

W sytuacji takiej, jak opisana powyżej, możesz skorzystać z usługi finansowania faktur. Wystarczy, że wystawioną kontrahentowi fakturę dołączysz do wniosku online, który wypełnisz na stronie faktora – https://pragmago.pl/.  Po wstępnej weryfikacji otrzymasz dalsze instrukcje, a po upływie kilku godzin na Twój rachunek firmowy trafią pieniądze, które normalnie pojawiłyby się tam dopiero, gdy kontrahent wykona przelew.

To rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorcom, takim jak Ty, finansować faktury od czasu do czasu, w zależności od potrzeb firmy. Jeżeli jednak opóźnienia ze strony kontrahentów to przykra codzienność Twojej firmy, a przez długie terminy płatności masz problemy z opłaceniem na czas własnych zobowiązań, sprawdź, na czym polega faktoring online!

Faktoring online – stałe finansowanie i spokój ducha

Zamiast zgłaszać każdą fakturę z osobna i przechodzić przez proces weryfikacyjny za każdym razem, możesz wypełnić formularz online tylko raz i uzyskać dla Twojej firmy finansowanie stałe, czyli faktoring online. W ramach tej usługi zgłaszasz do finansowania swoich stałych kontrahentów, a od momentu, w którym otrzymasz dostęp do Strefy klienta, możesz sprzedać dowolną liczbę faktur, których łączna kwota nie przekroczy wysokości limitu.

Odnawialny limit faktoringowy jest przyznawany każdemu faktorantowi (przedsiębiorcy korzystającemu z usługi faktoringu). Jest to kwota, którą możesz wydać na finansowanie faktur, wystawionych Twoim kontrahentom. Możesz poszerzyć listę klientów w dowolnym momencie, a także usunąć podmiot, z którym już nie prowadzisz interesów. 

Każdorazowe sfinansowanie faktury obniża kwotę limitu do wykorzystania. Oto, jak działa limit odnawialny na przykładzie: 

Przykład: Firmie X przyznano limit faktoringowy w wysokości 200 000 zł. Właściciel firmy zdecydował się na sfinansowanie dwóch faktur (każda na kwotę 42 000 zł). Po tej operacji, do wykorzystania pozostanie mu jedynie 116 000 zł. Gdy po kilku tygodniach jeden z klientów zdecydował się opłacić fakturę (oddał należność faktorowi), limit odnowił się o zapłaconą kwotę – firma X ma więc teraz do wykorzystania 158 000 zł na finansowanie faktur.

Faktoring online jest rozwiązaniem skrojonym na miarę dla tych przedsiębiorców, którzy regularnie współpracują z firmami mającymi problemy z terminowością. Z usługi korzystają też często przedsiębiorcy działający w branżach, w których wystawianie faktur z odległymi terminami płatności stało się typową praktyką. 

Dzięki stałemu finansowaniu Twoja firma może uniknąć widma zatorów płatniczych i zachować spokój ducha oraz:

  • wypłacać wynagrodzenia zawsze na czas,
  • dbać o terminową spłatę własnych zobowiązań,
  • zachować płynność finansową,
  • mieć natychmiastowy dostęp do środków w razie nagłej potrzeby.