czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Projekty domów
Budownictwo

Projekty domów ze ślepym kosztorysem – promocja od Muratora

Zdecydowana większość inwestorów planujących budowę zwraca baczną uwagę na koszty realizacji takiego przedsięwzięcia. W celu ich wstępnego określenia przydatny będzie kosztorys – dołączany do wybranego projektu domu lub wykonywany na zamówienie. Dostępne w sprzedaży gotowe projekty domów niekiedy posiadają bezpłatny załącznik w postaci kosztorysu ślepego. Czym jest, jak go używać oraz jakie projekty z kosztorysem ślepym znajdziemy w ofercie Muratora?

Kosztorys ślepy – co to takiego i jak z niego korzystać?

Kosztorys ślepy to szczegółowe zestawienie ilościowe robocizny, materiałów i sprzętu niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia budowlanego. Jest on wykazem prac do wykonania zgodnie z ich kolejnością oraz ilością, np. przygotowanie tynków wewnętrznych w wymiarze 150 m2. Nie uwzględnia natomiast cen zakupu, kosztów robocizny czy wypożyczenia maszyn wykorzystywanych podczas inwestycji. Taki dokument nierzadko jest dodawany za darmo do zakupionego projektu domu.

Uproszczony ślepy kosztorys pozwoli nam łatwiej zaplanować kolejność prac budowlanych oraz precyzyjniej określić termin ich realizacji. Dzięki niemu zyskamy lepszą kontrolę nad przebiegiem robót oraz ilością zużytego materiału. Możemy wykorzystać go także w celu uzyskania wyceny od wykonawców poszczególnych etapów. Wyceny wykonane na podstawie tego samego ślepego kosztorysu będą dużo łatwiejsze do porównania, niż takie,które każdy z potencjalnych wykonawców opracowuje sam, łącznie z przedmiarem robót. 

Projekty domów ze ślepym kosztorysem od Muratora

Zależy nam, by zakupiony projekt domu od MURATORA posiadał uproszczony kosztorys ślepy? Podczas dokonywania tego ważnego wyboru zwróćmy szczególną uwagę na kolekcję ze strony https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-ze-slepym-kosztorysem-promocja/. Znajdziemy tam projekty gotowe, dla których zostało opracowane szczegółowe zestawienie robót i materiałów niezbędnych do ich realizacji. Jakie projekty znajdziemy w tym katalogu?

W kolekcji Muratora domów ze ślepym kosztorysem, znajdziemy budynki o powierzchni użytkowej od ponad 40 m2 do blisko 220 m2. Tak szeroka gama rozwiązań umożliwia precyzyjne dopasowanie metrażu do liczby mieszkańców, możliwości finansowych inwestora oraz jego indywidualnych preferencji. Przeglądając dostępne oferty będziemy mogli zapoznać się z projektami domów utrzymanych w stylu tradycyjnym, nowoczesnym czy amerykańskim, selekcjonując je pod kątem własnych upodobań czy spójności z okolicznymi zabudowaniami.

Parterowe wersje będą najlepszym wyborem dla inwestorów chcących wyeliminować konieczność codziennego pokonywania schodów oraz rodzin, w których skład wchodzą osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Modele z poddaszem lub piętrowe przypadną natomiast do gustu ludziom, którym zależy na wysokim poziomie prywatności lub wzniesieniu obiektu o znacznym metrażu na stosunkowo niewielkiej działce. Bez względu na ilość kondygnacji, zaoferują nam one komfortową i funkcjonalną przestrzeń do życia – wypoczynku, spotkań w gronie najbliższych czy realizacji własnych pasji.

Projekt domu ze ślepym kosztorysem to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli nam lepiej kontrolować przebieg prac i wydatki związane z budową. Warto zaznaczyć, że ślepy kosztorys jest dodawany całkowicie za darmo. Jeżeli więc zależy nam na rozsądnym gospodarowaniu finansami i optymalnym planowaniu terminów robót – kupmy projekt gotowy ze ślepym kosztorysem z oferty Muratora.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: MURATOR – nowoczesne projekty domów – projekty.muratordom.pl