Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom sposoby na wydawanie mniej

Proste sposoby na wydawanie mniej

Data publikacji 14 grudnia 2022

Pieniądze wydawać po prostu musimy. Zakupy, rachunki, czy choćby prezenty świąteczne. Gotówka praktycznie każdego dnia „wylatuje” z naszego portfela. A co, gdyby tak zyskiwać na wydawaniu?

Cashback – to się naprawdę opłaca

Być może jeszcze nie każdy wie, czym jest cashback. Tłumacząc z angielskiej nazwy dosłownie, są to pieniądze, które do nas wracają. W praktyce wygląda to tak, że kupując jakiś produkt, otrzymujemy konkretny procent z tej sumy na naszego konto lub do wirtualnego portfela. Aktualnie popularną firmą, która oferuje taką możliwość jest LetyShops. Więcej o niej przeczytamy tutaj: https://lowcabonusow.pl/letyshops-cashback-jak-dziala/.

Gdy odwiedzimy sklep internetowy, który współpracuje z LetyShops, zostaniemy o tym poinformowani. Dowiemy się również, na jaki procent zwrotu możemy liczyć. Przeważnie będzie to 1-3%, jednak zdarzają się również większe okazje. Niektórzy pomyślą, że nie mówimy w takim razie o zawrotnych sumach. Jednak, jeśli robimy większe zakupu, to kwota będzie już całkiem pokaźna. Jeśli cashback będzie wynosić 3%, a wydamy 1000 zł, to otrzymamy 30 zł. Pomyślmy tylko o tym, ile pieniędzy wydajemy w ciągu roku. Są to ogromne sumy. W efekcie przez dwanaście miesięcy zaoszczędzimy w ten sposób nawet kilkaset (a może i więcej?) złotych. 

Ważne jest natomiast to, aby z tego cashbacku faktycznie korzystać i nie zapominać o jego aktywowaniu. W ten sposób przepadają nam bowiem pieniądze.

Programy lojalnościowe – czy z nich korzystasz?

Kolejną kwestią są programy lojalnościowe. Jeśli regularnie korzystamy z jakiegoś sklepu bądź całej platformy, to warto z nich skorzystać, jeżeli tylko mamy taką możliwość. Dzięki temu co jakiś czas otrzymamy jakiś gratis, załapiemy się na darmową dostawę lub po prostu zapłacimy mniej.

Dobrym przykładem jest pod tym względem Allegro. Być może słyszeliście już o ich monetach, gdzie każda jest odpowiednikiem jednej złotówki. Zdobywa je się poprzez robienie zakupów u sprzedawców, którzy informują o otrzymaniu monet po transakcji w swoim ogłoszeniu. Innym sposobem będzie branie udziału w promocjach organizowanych przez Allegro. Często w prosty sposób możemy otrzymać nawet sto monet, co oznacza zaoszczędzone sto złotych podczas zakupów. Jakby nie patrzeć, jest to spora oszczędność. Więcej na temat programu lojalnościowego Allegro tutaj: https://lowcabonusow.pl/monety-allegro-promocje-rabaty-jak-zbierac/.

Korzystanie z cashbacków czy też programów lojalnościowych można traktować w ramach oszczędzania. Finalnie wydamy bowiem mniej na produkt, który tak czy inaczej byśmy kupili. Właśnie dlatego warto zmobilizować się i regularnie z nich korzystać. Szybko przekonamy się, ile jesteśmy w stanie dzięki temu zaoszczędzić. Dodatkowo polecamy robienie zakupów w miejscach, w których możemy skorzystać z którejś z tych opcji (a najlepiej z obu jednocześnie), jeśli w obu sklepach cena jest podobna, wybierzmy ten, który oferuje nam dodatkowe korzyści. Bo to się po prostu bardziej opłaca.  

Jak zabudować geberit?

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lodówka duża