czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości
Dom

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości – na czym polega i ile kosztuje?

Nie możesz sprzedać mieszkania? A może nie masz na to czasu? Jedną z dostępnych opcji jest pomoc biura nieruchomości. Na czym polega pomoc biura podczas sprzedaży mieszkania? Czy warto z niej skorzystać?

Czym zajmuje się biuro nieruchomości?

Biuro, inaczej agencja nieruchomości jest firmą, której profesją jest pośredniczenie w transakcjach nieruchomości. Swoje usługi oferuje ona dla sprzedających i kupujących oraz dla wynajmujących i najemców.

Właściciele mieszkań, którzy chcieliby je sprzedać, również mogą skorzystać z pomocy biur nieruchomości. Razem z nimi można sprzedać nieruchomość szybko i skutecznie, bez poświęcenia czasu na poszukiwanie kupujących we własnym zakresie. To również dobry wybór wtedy, gdy właściciel mieszkania mieszka na co dzień w innym mieście lub za granicą.

Profesjonalne agencja nieruchomości Kraków (https://www.ap7.pl/pl) – skorzystaj z pomocy biur nieruchomości w Krakowie i sprzedaj mieszkanie bez problemów!

Jak pośrednik pomaga sprzedającym mieszkania?

Agencja nieruchomości może zaoferować sprzedającym mieszkania kompleksową obsługę. Obejmuje ona między innymi usługi jak:

  • przygotowanie mieszkania na sprzedaż – home staging
  • wykonanie zdjęć wnętrza mieszkania
  • napisanie atrakcyjnego ogłoszenia nieruchomości
  • publikację ogłoszenia sprzedaży nieruchomości w różnych serwisach
  • obsługę klientów zainteresowanych zakupem nieruchomości
  • prezentacja mieszkania klientom, którzy chcą je zakupić
  • przygotowanie umowy kupna-sprzedaży nieruchomości
  • umówienie stron umowy w kancelarii notarialnej

Ile kosztuje obsługa biura nieruchomości?

Usługi biura nieruchomości są płatne, a ich cena zależna jest przede wszystkim od zakresu pomocy oraz od ceny nieruchomości. Opłata najczęściej określana jest jako procent od ceny nieruchomości i wynosi ona najczęściej 1-3%.

Aby zredukować cenę obsługi biura nieruchomości, można skorzystać z umowy na wyłączność, co oznacza, że promowaniem nieruchomości będzie zajmowało się tylko jedno biuro. W przypadku braku umowy na wyłączność, gdy zleca się działania wielu biurom, ceny mogą być już wyższe.