czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

stopnie metalowe
Dom

Stopnie metalowe – praktyczne zastosowanie

Stopnie metalowe znajdują coraz szersze zastosowanie m.in. na terenie hal magazynowych, zakładów produkcyjnych i przemysłowych, ale też prywatnych posesji. Dużo zależy oczywiście od tego jakie oczekiwania względem takich stopni mają inwestorzy. Jednym z ich największych atutów jest prosty montaż. Wypada do tego dorzucić podwyższoną wytrzymałość i trwałość. Z metalowych stopni można korzystać długimi latami, wystarczy je prawidłowo konserwować.

Stopnie metalowe – czemu warto się nimi zainteresować?

Stopnie metalowe cieszą się sporym zainteresowaniem przede wszystkim w zaawansowanych i nieco skomplikowanych konstrukcjach. Radzą sobie z uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (środowiskowymi). Z racji tego zdobywają sporą przewagę nad konkurencyjnymi modelami. To gwarancja maksymalnej spójności, solidności wykonania oraz wszechstronności zastosowania.

Niezaprzeczalną zaletą stopni metalowych jest to, że mogą być wykorzystywane zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Każdy klient samodzielnie decyduje o tym, gdzie konkretnie chce je umieścić. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, aby połączyć je z kratami pomostowymi. Metalowe stopnie są odporne na spore obciążenia i służą do swobodnego konstruowania schodów. Inwestorzy mają do wyboru takie układy, jak:

  • zaokrąglone,
  • proste.

Kluczowe jest jednak podjęcie ostatecznej decyzji, co do rodzaju konstrukcji. Mogą to być np. kilkustopniowe wejścia oraz długie ciągi piesze. Warto skonsultować to z prawdziwymi fachowcami i nie popełnić w tym zakresie żadnego błędu.

Stopnie metalowe – stabilność, bezpieczeństwo i funkcjonalność

Omawiane stopnie metalowe gwarantują użytkownikom maksymalną stabilność, bezpieczeństwo oraz stuprocentową funkcjonalność. To właśnie z tego względu posiadają coraz większe grono sympatyków. Każdy jest w stanie wybrać dla siebie idealne wymiary stopni (w tym wysokość, szerokość i grubość).

Inwestowanie w tego typu produkty to strzał w dziesiątkę, ponieważ odznaczają się długą żywotnością. Korzystanie ze stopni metalowych jest jak najbardziej komfortowe, a ich powierzchnia jest ocynkowana ogniowo (antypoślizgowa i przyczepna), dzięki czemu produkt staje się nierdzewny. W najbardziej obciążanych miejscach stopnie są dodatkowo usztywniane. Montaż nie powinien zająć dużo czasu, gdyż do dyspozycji użytkowników oddano boczne blachy. Najlepiej jednak, gdy zajmą się tym wykwalifikowani fachowcy. Metalowe stopnie sprawdzą się na klatkach ewakuacyjnych, tarasach i strychach, ale też w piwnicach.