czaszamieszkac.pl

Strona o aranżacji, budownictwie i ogrodzie.

Wanna narożna
Dom

Wanna narożna – sposób na efektywne zagospodarowanie przestrzeni w łazience

Niewielka łazienka w opinii wielu osób przekreśla szanse na posiadanie wanny. Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej ofercie produktów tego rodzaju, okazuje się, że można znaleźć pomysł na efektywne wykorzystanie przestrzeni łazienkowej z zachowaniem komfortu. Wystarczy tylko wziąć pod uwagę wanny narożne.

Dlaczego warto zainteresować się wannami narożnymi?

Wanny narożne to kreatywne, a jednocześnie rozsądne podejście do klasycznego pomysłu na wannę. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca w łazience niż rozwiązanie standardowe. Z drugiej strony jednak, zapewniają sporo przestrzeni wewnątrz, pozwalając na komfortową kąpiel. Jest to rozwiązanie stworzone z myślą o posiadaczach nieco mniejszych łazienek, a także tych o bardziej nietypowych kształtach.

Wanny tego typu zwykle występują w wariantach prawych i lewych, co ułatwia dopasowanie ich do planu łazienki. Charakterystyczny, łukowaty kształt niecki wanny narożnej często pozwala na wkomponowanie w ich bryłę półki odstawczej. Zwiększa ona praktyczność i wygodę użytkowania, maksymalizując efektywne wykorzystanie przestrzeni w łazience.

Wanny narożne z oferty Roca

W ofercie marki Roca znaleźć można wanny narożne wykonane z nowoczesnego kompozytu Stonex® oraz bardzo popularnego akrylu. 

Do pierwszej grupy zaliczają się produkty z inspirowanej naturą śródziemnomorską kolekcji Ona. Te funkcjonalne, oszczędne w formie wanny narożne z łatwością wkomponują się w wystrój nowoczesnej łazienki. Istotnymi zaletami materiału Stonex®, poza estetyką, są łatwość czyszczenia oraz bezpieczeństwo użytkowania wynikające z antypoślizgowej struktury dna. Wanny z tej kolekcji występują w wymiarach 160 x 70 cm, w wariancie prawym lub lewym.

wanna

Wśród wanien akrylowych warto wyróżnić kolekcje Nicole, Aquamarina oraz Hall. Pierwsza z nich cechuje się oryginalnym, przyciągającym uwagę wzornictwem. Wanny narożne z tej serii dostępne są w długościach od 140 do 160 cm i szerokościach od 75 do 95 cm. Kolekcja Aquamarina natomiast to wyraziste, geometryczne kształty i okazała forma. Wszystkie produkty z tej serii mają długość 175 cm i dwa warianty szerokości – 100 lub 120 cm. Seria Hall jest propozycją dla miłośników minimalizmu, ceniących sobie swobodę organizacji przestrzeni. W ofercie dostępne są wanny o wymiarach 150 x 100 cm. We wszystkich wskazanych kolekcjach mamy możliwość wyboru wariantu prawego lub lewego.

A może hydromasaż?

Wanny narożne akrylowe z oferty Roca można zakupić w wersjach wyposażonych w funkcję hydromasażu. Wersja Smart+ posiada funkcje masażu wodnego i powietrznego (ciągłego lub pulsacyjnego) oraz chromoterapii. W modelach z hydromasażem Effects Gold poza tym, co w Smart+, znajdziemy również regulację intensywności masażu powietrznego i 3 predefiniowane programy masażu: bodyREGENERATION, skinBEAUTY, proRELAXASTION. Decydując się na trzeci, najbogatszy wariant hydromasażu Effects Gold Opcja, otrzymujemy wszystkie wcześniej wymienione udogodnienia, a także automatyczną dezynfekcję wanny oraz funkcję podgrzewania wody.

Komfort, na który warto sobie pozwolić!

Kompaktowe wymiary wanien narożnych, sprawiają, że wanna nie musi być symbolem luksusu, dostępnego tylko dla posiadaczy dużych łazienek. Dobierając odpowiedni produkt uda się kreatywnie i ergonomicznie zagospodarować nawet niezbyt ustawne pomieszczenie.