Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Dzbanki filtrujące

Dzbanki filtrujące – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Data publikacji 21 kwietnia 2021

Kuchnia to miejsce, w którym statystycznie przebywamy najdłużej. Aby jednak godziny w niej spędzone upływały przyjemnie, warto zainwestować w przydatne rzeczy, takie jak dzbanki filtrujące. Zobacz, które z nich najlepiej spełnią Twoje oczekiwania i staną się jednymi z ulubionych akcesoriów w Twoim domu.

Co trzeba wiedzieć o dzbankach filtrujących?

Dzbanki filtrujące to naczynia mające za zadanie usunięcie zanieczyszczeń z wody. Przeznaczone są głównie do ujęć miejskich lub prywatnych, o ile oczywiście spełniają wszelkie wymogi i zostały uprzednio poddane odpowiednim badaniom. Ich moc leży głównie w filtrach, przez które przepływa woda, co bezpośrednio wpływa na poprawę jej jakości. Wkłady filtrujące zatrzymują to, co mogło pojawić się w rurach.  Zabezpieczają przed spożyciem powstałej w rurach rdzy, czy chronią przed nadmiarem stosowanego w instalacjach chloru. Dzbanki filtrujące sprawiają, że nawet jeśli instalacja ma już swoje lata, nie trzeba obwiać się o to, że do wody przedostaną się drobnoustroje, metale, czy inne niepożądane związki chemiczne. Są także pomocne, jeśli pojawia się problem tzw. twardej wody. Dzięki nim zyskujemy nie tylko lepszej jakości płyn, który można od razu wykorzystywać do celów spożywczych, ale także możemy przyczynić się do dłuższej żywotności ekspresu do kawy, żelazka, czy innych urządzeń, które wymagają jej obecności do pracy.

Choć zasada działania wszystkich dzbanków jest jednakowa, różnią się od siebie pod kilkoma względami. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na pojemność, którą warto oprzeć na realnym zużyciu (pamiętajmy, że zaleca się przyjęcie przynajmniej dwóch litrów dziennie na osobę). Dobrze jest też zweryfikować, z jakiego tworzywa został wykonany model oraz, czy nabycie wymiennych filtrów nie będzie stanowić problemu.

Jaki wkład do dzbanka filtrującego wybrać?

Dzbanki filtrujące współpracują z różnymi wkładami, które pełnią konkretne zadania. Najbardziej uniwersalne są te zawierające aktywny węgiel połączony z żywicą. To zestawy świetnie radzące sobie z poprawą odcienia i smaku wody. Sprawdzą się również, jeśli ona zmieniony zapach, np. przez nadmiar odkażającego chloru.

Inną propozycją są wkłady zmiękczające oraz podnoszące odczyn kwasowości. Na rynku dostępne są także filtry, które mają na celu zwiększenie zawartości magnezu w wodzie. To ważne, gdyż magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, więc jeśli brakuje go w naszej wodzie – warto zadbać o jego uzupełnienie.

Redakcja czaszamieszkac.pl

Czas na Twój wymarzony dom! Zespół czaszamieszkac.pl to pasjonaci designu, architektury i wszystkiego, co związane z domowym ciepłem. Od inspirujących wnętrz, przez praktyczne porady budowlane, aż po sekrety pięknego ogrodu i najnowsze informacje z rynku nieruchomości – u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne, by stworzyć miejsce, które pokochasz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?